Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

2018 Yılı Muhasebeci Maaşları

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan kuruluşlarda istihdam eden muhasebeciler ne kadar maaş alıyor? Muhasebeci maaşları ne kadar oldu?

Bilindiği gibi muhasebeci olabilmek için adayların iş liselerinin muhasebe bölümlerinden mezun olması ya da önlisans, lisans gibi üniversite bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Bu bölümlerden adaylar mezun olarak muhasebeci olabilmektedir. Peki muhasebeci maaşları ne kadar? Muhasebeci maaşları ne kadar oldu?

MUHASEBECİ MAAŞI

Buna göre hususi sektörde istihdam etmekte olan muhasebecilerin maaşları bin 404 liradan yani asgari ücretten başlamaktadır. Bilindiği gibi pek fazla hususi sektörde çalışan kişiler idadi mezunudur ve buralar önlisans ile lisans mezunu muhasebeciler alınmamaktadır.

Normal dediğimiz kuruluşlarda istihdam eden muhasebeciler bin 800 – 2 bin lira civarı maaş almaktadır.

Yine hususi sektörde faaliyetlerine devam eden aka kuruluşlarda istihdam eden muhasebecilerin maaşları 5 bin lira – 10 bin liraya kadar yükselebilmektedir.

KENDİ İŞİNİN SAHİBİ OLMAK

Yine muhasebe bölümünü bitiren adaylar elde ettikleri belgeler ile şahıslarına hususi muhasebe dükkanları açabilir. Açılacak olan bu dükkanlar ile hususi sektör dükkanlarının defterlerini tutabilir ve defter başı ücret kazanabilmektedir. Muhasebecilik yapan kişiler kendi dükkanlarını açarak da ağırbaşlı kazanç elde edebilir. Ancak bunun için öncelikle muhasebecinin tanınır olabilmesi gerekmektedir. Yoksa iş bulmakta zorlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Polis Memuru ve Komiser Ne Kadar Maaş Alır 2018 başlıklı makalemizde komiser maaşı, komiser maaşı ne kadar ve polis maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: