Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

2018 Zamlı Avukat Maaşları

Ülkemizde bilindiği üzere halk kurumlarında istihdam eden personellerin maaşlarına, memur, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maşalarına da Temmuz ayında zam yapılacaktır. Belirlenecek olan zam oranları 3 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak.

Kamu kurumlarında bilindiği üzere fazla sayıda avukat personeli istihdam etmektedir. Peki 2017 yılı Temmuz zamlı olarak avukat personellerinin maaşları ne kadar olacak?

AVUKAT MAAŞI NE KADAR

Kamu kurumlarında vazife yapmakta olan avukatlar şu anda ortalama 3 bin 700 TL civarı bir maaş almaktadır. Bu tutar avukatın vazife yaptığı kurum, vazife yaptığı il ve kurumunda ki pozisyonuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Temmuz ayında istikbal olan zamda hesaba katılırsa halk kurumlarında istihdam eden avukatları 4 bin 63 TL maaş alacağı ön görülmektedir. Tabi istikbal olan zam yüzdesine göre maaş tutarında değişiklik olabilir ancak ortalama 4 bin 50 – 4 bin 100 lira arasında avukatların Temmuz zammı ile maaş alacakları düşünülmektedir.

ÖZEL SEKTÖR AVUKAT

Özel sektörde faaliyetlerini sürdüren pek fazla kuruluş avukat personeli çalıştırmaktadır. Peki hususi sektörde avukatlar ne kadar maaş almaktadır. Hukuk Fakültesini bitirerek avukat olarak göreve başlayanların umumi olarak 3 bin TL maaş aldığı görülmektedir. Ancak kuruluşa göre maaşlar değişecek için avukatlar 10 bin TL’ye kadar aldığı maaş tutarında değişiklik olabilmektedir. Bu maaş farklılıkları şirketlere göre değişmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir önceki yazımız olan Avukatlar Ne Kadar Kazanır? - Avukat Maaşları başlıklı makalemizde Avukat Maaşı, Avukat Ne Kadar Kazanır ve Avukat Ne Kadar Maaş Alır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: