Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

30 Bin Uzlaştırmacı Göreve Başlıyor!

Adalet Bakanlığı‘na bağlı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Ceza Muhakemesi Kanununda Uzlaştırma kapsamında yeni uzlaştırmacılar belirlendi. Bilindiği gibi Hak Bakanlığı Türkiye genelinde belirlenen Üniversitelerde verilen eğitimler 31 Aralık tarihi itibari ile tamamlandı. Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından çıkartılan yönetmelik ile yeni dönemde uzlaştırmacılar yazılı imtihan ile belirlendi. 11 Mart tarihinde yapılan uzlaştırmacılık sınavının sonuçları bugün açıklandı. Resmi olmayan verilere göre Hak Bakanlığı bütün illerde 30 bin civarındaki uzlaştırmacılar göreve başlamak için gün sayıyor.

UZLAŞTIRMACI SONAV SONUÇLARI AÇIKLANDI.

Anadolu Üniversitesi tarafından bütün il merkezlerindeki imtihan 11 Mart pazar günü gerçekleştirildi. Sınavda adaylara 100 soru yöneltildi. Adaylar 70 puan alması ile imtihan sonucundan başarılı olarak kabul edildi. 27 Mart tarihinde yapılan uzlaştırmacı sınavının sonuçları da Alternatif Çözümler Daire Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden adaylara duyuruldu.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar için süre başladı. Adaylar 27 Mart tarihi itibari ile 7 gün içerisinde yazılı dilekçe ile itiraz edebilecekleri belirtildi. İtirazları Anadolu Üniversite’nin incelemesinin ardından AÇDB resmi internet site üzerinden itirazları kabul edilenlerin listesi açıklanacak.

İtiraz için yasal sürenin tamamlanmasının ardından AÇDB resmi internet sitesi üzerinden yeni bir ilan yapılması bekleniyor. Uzlaştırmacı olmaya hak kazanan adaylar uzlaştırmacı siciline kayıt olmasının ardından göreve başlayacak.

Sınav sonuçları için tıklayın

Son Güncelleme: 27.03.2018 22:00

Bir önceki yazımız olan Belediye Başkanı Maaşları başlıklı makalemizde belediye başkanı maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: