Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Aile Hekimi ne kadar maaş alır ?

Ülkemizde Sıhhat Bakanlığı bünyesine bağlı olmak üzere fazla sayıda Sıhhat Ocağı bulunmaktadır. Neredeyse her mahallede bulunmakta olan bu aile hekimliklerinde mahallenin nüfusuna göre aile hekimi doktoru istihdam etmektedir.

Mahalle aka ve hastanın yoğun olduğu yerlerde fazla sayıda aile hekimi istihdam ederken nüfusun az olduğu yerlerde fazla daha az hekim vazife yapmakta olup ev sayısı düşük olan yerlerde ise aile hekimlikleri sıhhat ocakları bulunmamaktadır. Peki aile hekimi maaşları 2018 ne kadar? Aile hekimi doktorları ne kadar kazanıyor?

AİLE HEKİMİ DOKTOR MAAŞLARI

Mahallelerde bulunmakta olan Sıhhat Ocakları aile hekimliklerinde vazife yapan aile hekimleri 2018 yılında ortalama 4 bin 500 lira civarı maaş alacak. Tabi bu tutar vazife yapılan yer, doktorun ailesi, kıdemine göre değişmekte olup döner kapital maaşından hariçtir.

Yani net olarak işe yeni başlayan bir aile hekimi 4 bin 500 lira civarında maaş almakta olup bu maaşına ekstra olarak döner kapital ücreti de eklenmektedir. Döner kapital kazancı mahalleden mahalleye göre değişiklik gösterdiği için net bir anlatım ve rakam vermekte doğru olmayacaktır. Bazı yerlerde 100 – 200 lira döner kapital ücreti verilirken bazı mahallelerde binlerce liralık döner kapital ücreti verilebilmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

Bir önceki yazımız olan Banka Memuru ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde banka çalışan, banka memuru ve bankacı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: