Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Ambulans Şoförü Maaşları

Bilindiği gibi ambulans hizmeti, uzman sağlık personelinin kısa sürede olay yerine gelmesi ve gerekirse yaralıyı hastaneye kaldırmak görevidir. Ülkemizde ambulanslar trafikte veya rotada her zaman imtiyaz sahibidir.

Ambulans Şoförü Görevi Nedir

Ambulans sürücüsünün görevi, olası tehlike anında ilk müdahaleyi gerçekleştirmek için olay bölgesine çabucak ulaşmaya çalışan kişidir. Ambulans şoförü ve ambulans doktorları askerler ve polis gibi kutsal mesleklerdir. Ülkemizde, tamamen duygusal nedenlerden dolayı ambulans hizmetlerinin başarısız olması adına uygulanan birçok yasak vardır, örneğin, trafikte her zaman önceliklidir. Ayrıca, ambulansın savaşa girmeye yer yoktur. Ambulans hizmeti sunmak için çok fazla para yok çünkü bu hizmet sektöründeki insanlar her zaman çok çalışmak zorundadırlar. Ambulans sürücüleri, trafiğin akışa göre gideceği rotanın yönünü de belirler ve bu durumda, en yakın hastanenin yaralıları teslim etmesi gerekir. Bir ambulans şoförü, eğitimini tamamladıktan sonra direksiyona asla gitmez. Bu nedenle, arabalarını psikolojisine sürmekten, birçok test yapıyorlar. Bu testleri geçebilirlerse, teste erişirler. Transplantasyon insan sağlığı söz konusu olduğunda her zaman çok önemlidir, bu nedenle ambulans sürücüsünün trafiği hızlı bir şekilde geçmesi gerektiğini iddia etmemesi gereklidir. Ambulans şoförleri vardiyalı işçiler olarak çalışırlar ve çalışma saatleri 24 saattir.

Çalıştığı yıllara göre maaşta artık olmaktadır , ek olarak verdiği hizmet kapsamı ve ekstra mesai ile ek gösterge artabilmektedir.

Maaş Ek Gösterge: 100 TL Net Maaş: 2.800 TL

 

[koraybey id=”208″]

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: