Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Arkeolog Ne Kadar Maaş Alır ?

Tarih biliminin araştırılmasında görev alan ve çeşitli tarihi eser bölgelerinde kazılar yapmak ve tarihi eserleri gün yüzüne çıkartmakla görevli olan arkeologların aldığı maaşları bu konumuzda inceleyeceğiz. Bildiğiniz gibi üniversitelerin arkeoloji bölümü arkeologların eğitimi için kurulmuştur. Arkeologlar tarihi eser çıkma ihtimali yüksek olan bölgelerde kazı çalışmaları yaparlar. Kazı çalışmalarını yürütürlerken çeşitli bilimsel yöntemler kullanırlar. Hal böyle olunca arkeoloji yapabilmek için de belirli bir eğitim şartı aranmaktadır. Türkiye’de yaklaşık olarak 15 üniversitede arkeoloji bölümü dersleri verilmektedir. Arkeologlar bildiğiniz gibi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışmakta olan kişilerdir ve bu nedenle kanunla belirtilmiş olan ücrete hak kazanırlar. Bu ücret tarifesini aşağıya eklemek istiyoruz.

Arkeologlar Ne Kadar Maaş Alır ? – Arkeolog Maaşları

D/K Hizmet Yılı Eğitim Net Maaş
8/1 Yeni Başlayan Lisans 3.606 TL
7/1 3 yıl Lisans 3.609 TL
6/1 6 yıl Lisans 3.614 TL
5/1 9 yıl Lisans 3.619 TL
4/1 12 yıl Lisans 3.886 TL
1/4 25 yıl ve üzeri Lisans 4.121 TL

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: