Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Arşiv Memuru Maaşları

Arşiv görevlileri genellikle müdürlüklerin merkezlerinde veya arşiv bölümlerinde çalışan kişilerdir.

Arşiv görevlisinin görevleri, ana dosyaların veya içeriğin doğru bir şekilde korunması ve bu eksikliklerin hatalı veya eksik olması durumunda düzeltilmesini sağlamaktır. Bir belge bir kuruma veya bir şirkete ulaştığında, gelir memuru dokümanı tamamen kontrol ettikten sonra, arşivin birinci subayı arşiv bölümüne aktarılır. Arşivler daha önceki dönemlerde tamamen kitap halinde tutulduğu için hem hantal hem de karmaşıktı, ancak günümüzde teknoloji hızla ilerledi ve bilgisayarlar internet arşivlerinin düzenlenmesi konusunda oldukça rahatladı. Bu nedenle arşivciler bilgisayarlara tercih edilir. Bir organizasyon ya da firma, arşivden çıkan bir belgeyi takip etmekten sorumludur ve ayrıca gönderilen belgelerin takip süresini kontrol etmek ve arşivdeki yerini tekrar almaktan sorumludur.

 

Belki arşivcilik isteyen, meslek olarak tercih etmeyen veya arşivciler haline gelenlerin nasıl olduğunu bilmeyenler var. Ama burada konuşacağım, nasıl bir arşivcilik olabileceği konusunda fikir sahibi insanlar içindir. Önkoşul, üniversite ve bilgi dokümanı ve yönetimi, Dokümantasyon ve Bilgi, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Enformasyon Araştırmaları bölümlerinden mezun olmaktır. (Arşiv bölümleri artık öğrenci kabul etmez) Eğer bir kişi bugün arşiv memuru olursa, 2016 arşivlerinde memur maaşlarının maaşında aşağıdaki rakam olacaktır. Konuyla rahat ve belgesel olarak ilgilenmek isteyenlerin tercih etmeleri iyi bir meslek diyebilirim.

Birinci Lise Lise veya Ortaokul Mezuniyet Arşivi Çalışan Maaşı Ek Ödeme 1028.14 TL Net Maaş 2.904.52 TL

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: