Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Astronot Maaşları , Astronotlar ne kadar maaş alır ?

Bilindiği üzere bilhassa küçük çocukların en aka hayali mesleklerinden bir tanesi astronot olmaktır. Astronotlar görevleri zor olsa da feza yolcuğu gerçekleştirebilmekte ve görevlerini tek başına icra edebilmektedir. Yaptıkları iş oldukça zor ve bilgi istediği için aldıkları maaşlar da yüksektir.

Astronotlar dünyadayken görevleri sırasında normal şekilde maaş almaktadır. Ancak uzaya çıktıklarında ya da farklı görevleri yerine getirdiklerinde maaşlarında ağırbaşlı bir artış meydana gelmektedir. Peki astronot maaşları ne kadar? Astronotlar görevlerine göre ne kadar maaş almaktadır?

ASTRONOT MAAŞLARI

Buna göre birinci derslik pilot olarak bilinen Rus kozmonotların aylık olarak bin 500 ile 2 bin dolar maaş aldığı biliniyor. Ancak uzayda görevlendirildiklerinde süresine göre maaşları 25 bin dolara kadar artış gösterebiliyor.

Uzay konusunda dünya genelinde en aka çalışmaları yapan kuruluşlardan bir tanesi NASA’dır. Bu sebepten ötürü en yüksek maaş saha astronotlar NASA’da vazife yapmaktadır. Ancak NASA’da vazife yapan astronotların işleri daha zor olduğu için maaşlarının da yüksek olduğu bilinmektedir. Buna göre NASA’da görevli astronotların 170 bin dolara kadar maaş aldığı söylenmektedir.

Tabi bu maaşlar en bilinen kurumlara göre belirlenmiştir yani öbür kurumlar da vazife yapmakta olan astronotların maaşları daha düşük ya da daha yüksek olabilmektedir.

BURADAN DİĞER MESLEKLERİN MAAŞLARINI GÖREBİLİRSİNİZ

Bir önceki yazımız olan Facebook'da Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alıyor? başlıklı makalemizde Facebook maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: