Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Astsubay Maaşları Ne Kadar ?

TSK’nın vazgeçemeyeceği temel görevliler arasında görevli olmayan subaylar bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki görevli olmayan subayların maaş rakamları genel olarak yaptıkları işe ve göreceli konumlarına göre değişmektedir. Burada, maaş hesaplamaları sırasında en etkili şey sıralamadır.

Her Kıdemli Görevlinin rütbesine göre bir maaş alır ve bu miktar kadar artar.

Görevsiz subaylar, hava kuvvetleri komutanı, deniz komutanı, kara kuvvetleri komutanlığı ve jandarma komutanlığı gibi hizmet verdikleri kurumlara göre değişir. Görevsiz memurlar için tazminat da bu yönden farklıdır, bu nedenle burada önemli dersler bulunmaktadır. Örneğin, Kara Kuvvetleri Komutanlığı komutanlığı görevlisi ve hava kuvvetlerinde görevli bir subay farklı hesaplandı. Küçük subay aynı anda bir rütbe değil, dolayısıyla aralarında bir rütbe var. Bunlar çavuş çavuş, çavuş çavuş, çavuş çavuş, çavuş çavuş çavuş üst düzey çavuşun görevleri. Bu sıralamada da aynı, ancak maaş artışında rütbeye göre hala bir artış var.

Küçük Yetkili 2.900 TL Küçük Yetkili 3.300 ve Küçük Yetkili Kıdemli Çavuş 3.650 TL

Birinci Sınıf Yetkili Kıdemli Çavuş Büyük Maaş Ek Ödeme 1,200 Net Maaş 3.650

Bir önceki yazımız olan Komutanlar Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde 2018 Yılı Komutan Maaşları, Askeri Personellerin Maaşları ve Komutan Ne Kadar Maaş Alır ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: