Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Astsubay Ne Kadar Maaş Alır 2018

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Siyah Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Umumi Komutanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan binlerce astsubay bulunmakta olup yeni alımlar devamlı olarak yapılmaktadır.

Şu anda Jandarma Umumi Komutanlığı aktif olarak Astsubay alımı gerçekleştirmektedir. Peki Türkiye’de Astsubay maaşları ne kadar? Astsubaylar ne kadar maaş almaktadır? Kıdemlere göre Astsubay maaşları nedir?

ASTSUBAY MAAŞLARI

Öncelikle astsubay maaşları vazife yaptığı yere göre maaşında değişiklikler olabilmektedir. Mesele batıda göre yapan astsubay iğle şark da vazife yapan astsubay’ın almış olduğu maaşlar arasında ağırbaşlı farklar oluşabilmektedir.

Ancak umumi ortalamaya bakıldığında astsubay maaşlarının 3 bin 500 lira ile 4 bin 800 lira arasında olduğu görülmektedir. Tabi bu maaşlar kıdemlere ve astsubayın vazife yapmış olduğu yere göre değişiklik gösterebilmektedir. Tekrar astsubayın evli olup olmama durumu, çocuğunun olup olmama durumu ve eşinin çalışıp çalışmama durumuna göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Şu anda aktif olarak Jandarma Umumi Komutanlığının astsubay alımı yaptığı görülmektedir. Sizlerde astsubay eğitimleri aldıktan sonra güç komutanlıklarında astsubay olarak göreve başlayabilirsiniz. Maaşlar şark ve batıya göre değişiklik gösterebilmekte olup tekrar başarılı görevlere göre astsubay maaşlarında değişiklikler de meydana gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Komiser YardımcısıNe Kadar Maaş Alır 2018 başlıklı makalemizde Komiser Yardımcısı Maaşı, Komiser Yardımcısı Maaşı 2017 ve Komiser Yardımcısı Maaşı 2018 Yılında Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: