Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Banka Memuru ne kadar maaş alır

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan onlarca farklı banka bünyesinde binlerce personel istihdam ettirmektedir. Hususi emniyet görevlisinden, gişe memuruna, finansal uzmanlardan, bilgisayar mühendislerine kadar fazla farklı pozisyonlar için bankalar memur ve personel çalıştırmaktadır.

Peki hususi sektör ile halk kurumlarında istihdam eden memurların maaşları ne kadar? İşin Olsa ekibi olarak banka çalışanlarının maaşlarını pozisyonlara ve kamu, hususi sektör durumuna göre sizler için belirtiyoruz.

ÖZEL SEKTÖR MAAŞLARI

Özel sektörde istihdam eden gişe memurları 2 bin lira civarında maaş almakta olup, mühendis maaşları 3 bin – 3 bin 500, emniyet görevlileri ve hizmetliler asgari ücret, insan kaynakları personelleri 3 bin 500, şube müdürleri, 5 bin – 7 bin ve davet merkezi personelleri asgari ücret ile 2 bin lira arasında maaş almaktadır. Hususi sektör olduğu için maaşlar da artış ve azalış olabilmektedir.

KAMU MAAŞLARI

Kamu bankalarında maaş durumları farklılık gösterebilmektedir. Buna göre gişe memurları 2 bin 500 – 3 bin, mühendisler 4 bin – 5 bin, mağaza müdürleri 7 bin liraya kadar, temizlikçi ve emniyet görevlisi sözleşmeye bağlı olarak umumi de asgari ücret, davet merkezi personelleri 2 bin 500, teknisyen maaşları 2 bin 500 – 3 bin civarında değişiklik göstermektedir. Halk bankalarının verdiği maaşlar umumi olarak aynı olsa da hususi sektör bankaları vermiş olduğu maaşlar da değişiklik gerçekleştirebilmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Bir önceki yazımız olan Astronot Maaşları , Astronotlar ne kadar maaş alır ? başlıklı makalemizde astronot, astronot maaşları ve astronot maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: