Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Başmüfettiş Maaşları

Müfettişlerin ülkemizde olmak üzere çok sayıda çalışma alanı vardır, pozisyonları çok değişkendir. Birincisi kamu kurumlarının personeli, diğeri özel sektörde çalışan müfettişler. Kamuda çalışan müfettişlerin çoğunlukla çalışmakta olduğu kurumlar, SGK, Maliye Bakanlığı, Sayıştay, vergi daireleridir, oysa özel sektörde çalışan müfettişler yerin denetlenmesinden sorumludur. Bir müfettişin asıl görevi, yasada belirtilen kuralları incelemek ve bu teftişlerin sonucunda rapor hazırlamak ve bunları ilgili birime yönlendirmektir.

Özel sektörde müfettiş olarak çalışan personel genellikle bankalarda çalışmakta ve böylelikle banka yönetiminin yönlendirmesine paralel olarak şubelerin ve hesaplarının işlemlerini denetlemektedir. Kamu ve özel sektör müfettişlerinin maaşları arasında genellikle fark yoktur ve bu nedenle maaşın daha avantajlı olduğunu söyleyecek konumda değildirlar.

Müfettişlerin denetimi yapıldığı için, kurumların hesaplarını detaylı bir şekilde incelemelerine izin veren, örneğin ödenek ve harcama gibi ne kadar kontrol ve yararlılığın yapıldığı çeşitli otoritelere de sahip olmaları gerekir.

Çok meşgul çalışma programları vardır, bu nedenle sıkıştırmak ya da sıkmak gibi lüks değil, en ince ayrıntısına kadar kontrol etmek zorunda olduğunuz her detay

Birinci Dereceden Başmüfettiş Maaşlar Ek Ödeme 495,32 Net Maaş 6,748.25

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: