Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Belediye Başkanı Maaşları

Ülkemizde bilindiği üzere 81 kent bulunmakta olup yüzlerce ilçe ve bin 400’e yakın şehir bulunmaktadır. Yani Türkiye’de bin 600 – bin 700 civarı belediye başkanı görevlerine devam etmektedir. Her belediye başkanı belediyenin nüfusuna göre devletten aylık olarak maaş almaktadır.

2018 yılına girilmesi üzerine bilindiği üzere her sektörde maaşlara belli oranlar ile zamlar yapıldı. Peki 2018 yılı belediye başkanı maaşları ne kadar oldu, belediyenin nüfusuna göre belediye başkanı maaşlarını İşin Olsa ekibi olarak siz kıymetli okurlarımız için paylaşıyoruz.

NÜFUSA GÖRE BELEDİYE BAŞKANI MAAŞLARI

Belediye Başkanları kazanmış oldukları belediyenin nüfusuna göre maaş almaktadır. Yani belediyenin nüfusu ne kadar aka ise belediye başkanı da ona göre daha çok maaş almaktadır. Buna göre 10 bine kadar nüfuslar için, 7 bin lira, 50 bin lira nüfusa kadar 8 bin lira, 100 bin lira nüfusa kadar, 10 bin lira, 250 bin nüfuslara kadar 11 bin lira, 500 bin nüfusa kadar 13 bin lira, 1 milyon nüfusa kadar 15 bin lira ve 2 milyon nüfusa kadar 18 bin lira ve 2 milyondan çok nüfuslu belediyelerin belediye başkanları 22 bin lira civarı maaş almaktadır.

İlgili maaşlar geçtiğimiz yıl belediye başkanlarının maaşlarına gelen zam oranları ile hesaplanmış olup küsurat değerler net olarak verilmemiştir. Yani yukarıda görmüş olduğunuz belediye başkanı maaşları ortalama olarak verilmekte olan belediye başkanı maaşlarıdır.

Bir önceki yazımız olan Apartman Yöneticisi Maaşları başlıklı makalemizde apartman yöneticisi ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: