Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Belediye Temizlik Görevlileri Ne Kadar Maaş Alır?

Ülkemizin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren yüzlerce belediye başkanlığı bünyesinde on binlerce temizlik görevlisi, çöpçü personeli bulunmaktadır. Bu personellerin bir bölümü halk binalarını, bir bölümü sokak caddeleri, bir bölümü parkları temizlemektedir.

Peki belediye başkanlıklarında görevli olarak istihdam etmekte olan temizlik görevlileri (çöpçüler) ne kadar maaş alıyor? İşin Olsa ekibi olarak belediye temizlik görevlilerinin kaç nakit kazandığını, aylık ne kadar maaş aldıklarını sizlere belirtiyoruz.

BELEDİYE TEMİZLİKÇİLERİ MAAŞLARI

Belediye başkanlıkları bünyesinde istihdam eden temizlikçiler, temizlik görevlileri, çöpçüler aylık ne kadar maaş alıyor? Maaşların belediyeden belediyeye, sözleşmeden sözleşmeye değişiklik gösterdiğini öğrendik. Buna göre maaşlar ortalama bin 600 TL ile 2 bin 500 TL arasında değişiyor ama bazı belediyeler sözleşme ücretlerini yüksek tutara temizlik görevlilerine 3 bin 800 neredeyse 4 bin liraya yakın maaş verebilmektedir.

Maaş ve amale ile pakt belediyenin elinde olduğu için sözleşme de belediye başkanlığı ve temizlik görevlisi arasında yapılmaktadır. Bu sebepten ötürü vatan geneli bütün temizlik görevlileri aynı maaşı almıyor. Yani bazen belediye başkanlıkları işçilerine yüksek maaş verdiğinden işçiler 3 bin 800 – 4 bin TL kazanç elde ettiği gibi bazen temizlik görevlileri asgari ücret bin 600 TL kazanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aile Hekimi ne kadar maaş alır ? başlıklı makalemizde aile hekimi, aile hekimi doktoru ve sağlık ocağı doktoru maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: