Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Biyomedikal Mühendisliği Maaşları

Son zamanlarda yeni açılan bölümleri incelediğimizde en çok maaş alan meslek grupları listesinde ilk sıralarda biyomedikal mühendisleri yer almaktadır. Ülkemizde henüz bu kadar yaygın olmasa da özellikle yurtdışında bu mesleğe olan ilgi epey bir fazladır. Biyomedikal mühendisleri medikal ürünleri ve cihazları kullanmak, onları üretmek ve geliştirmek gibi çeşitli görevlerde bulunmaktadırlar. Hemen hemen her hastahanede bir ya da birden fazla biyomedikal mühendisi yer alabilmektedir. Biyomedikal mühendisliği bölümü henüz yeni açıldığından dolayı son derece rekabeti az olan ve maaşı da bir o kadar güzel olan bir meslektir. Ancak ülkemiz bu mesleği tanıma aşamasında olduğundan dolayı alınacak ücretler hakkında net yorum yazabilmek mümkün değildir. Yurt dışında yıllık ortalama 100.000 $ civarında maaş alabilme imkanına sahip olan biyomedikal mühendisleri ülkemizde de tahminen 6000 – 10000 TL arasında maaş alabilmektedir diye düşünüyoruz. Eğer sizler de bu mesleği yapabileceğinizi düşünüyorsanız bence biyomedikal mühendisliği seçmenizden hiçbir zarar gelmez. Ancak ülkemizdeki koşulları da dikkate almanızda yarar vardır. Ülkemizin bu mesleğe olan bakış açısı, mesleğe olan ihtiyaç ve bu doğrultuda vereceğiniz karar son derece önemlidir. Bunun için biyomedikal mühendisliği ile ilgili bilgi paylaşımı yapan sitelere mutlaka bu yazımızı inceledikten sonra göz atmanız yararlı olacaktır. Biyomedikal mühendislerinin maaşları konusunda ise şu şekilde bilgi sahibi olabilmekteyiz.

Yurtdışında Çalışan Biyomedikal Mühendisleri Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Bu kişinin çalıştığı ülke ile doğru orantılı bir durumdur. Örneğin Amerika’da biyomedikal mühendisi olan bir kimse 90.000 $ ile 120.000 $ arasında değişen yıllık miktarlarda gelir elde edebilmektedir. Yine bu maaşı elde edebilmek için alt etmenlerin yani sizin kariyerinizin, mezun olduğunuz üniversitenin ve diğer tüm özelliklerinizin önem taşıdığını da ayriyetten belirtmemiz gerekmektedir.

Türkiye’de Çalışan Biyomedikal Mühendisleri Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Kamu sektöründe çalışmakta olan kişiler 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre belirlenecek olan ücret neticesinde çalışmaktadırlar. Özel sektörde görev alacak kişiler ise sektörün belirlediği ücretleri alabilmektedirler.

ARGE ekibinde çalışacak olan 0-2 yıl tecrübeye sahip kişiler 2500 TL – 3500 TL arasında maaş alabilmektedir.

Yönetici ekipte çalışacak olan 0-2 yıl tecrübeye sahip kişiler ise 3500 TL ile 5000 TL arasında kazanca sahip olabilmektedir.

Kontrol ekibinde çalışacak olan 0-2 yıl tecrübeye sahip kişiler ise 2000 TL ile 3000 TL arasında maaş alabilmektedir.

Tekrar önemle altını çizmemiz gerekir ki kamu kurumlarında çalışmakta olan mühendislerin maaşları ile özel sektörde çalışan mühendislerin maaşları değişkenlik gösterebilmektedir. Hele de yurtdışında biyomedikal mühendislerine verilen maaş oldukça yüksektir.

 

Sizler de Biyomedikal Mühendisliği maaşlarını düşük ya da yeterli buluyorsanız gerekçesiyle birlikte aşağıdan yorum yazarak diğer kullanıcıların görmesini sağlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: