Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Ne Kadar Maaş Alır

Kamuya fazla sayıda bekçi alımları yapılmaya devam ediyor. Şu anda kamuda amade 5 binden fazla çarşı ve mahalle bekçisinin olduğu beliritlmektedir. Son zamanların en fazla rağbet gören pozisyonları arasında yer almakta olan bekçi alımına ilişkin yeni ilanlar il valilikleri aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.
Aralıklarla basının gündemine oturan bekçilerin temel olarak yaptıkları vazife nedir? Göreve yeni başlayan bir bekçinin ortalama olarak almış olduğu maaş ne kadardır?

BEKÇİ MAAŞI

Öncelikle kamuya alınan bekçinin maaşı vazife yerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genelleme yapılacak olursa göreve yeni başlayan bir bekçinin ortalama maaşının 2 bin 750 lira civarında olduğu görülmektedir. Bu maaş vazife yeri ve hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Peki en fazla merak edilen öbür bir mevzu, bahis ise bekçinin görevi nedir?

BEKÇİNİN GÖREVİ NEDİR

İl valilikleri ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanlarda bekçi alımları devamlı olarak yapılmaya devam ediyor. Peki bekçilerin görevi nedir? Bekçilerin temel görevi çalıştıkları çarşı ve mahallede ki halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzurlarını kaçıracak kişileri tespit etmek, lüzumlu vakalarda kanıt toplamak ve düzeni bozacak olayların önüne geçmeye çalışmaktır. Bekçi görevinde iyi olan adayların ilerleyen yıllarda polisliğe geçebilme hakkının olduğu bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Astsubay Ne Kadar Maaş Alır 2018 başlıklı makalemizde Astsubay Maaşı Ne Kadar, Astsubay Maaşı Ne Kadar? 2017 ve Astsubay Maaşı Ne Kadar? 2018 Yılı Kıdemlere Göre Astsubay hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme