Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Çocuk Gelişimi Maaşları

Çocuk gelişimi maaşlarından önce açıklık getirmek doğru olacaktır. Bugün çocuk gelişimi söz konusu olduğunda, iki grubun ayırt edilmesi gerekir: iki yıllık ve dört yıllık bölümler. Yaşadıktan sonra bir bölüm arayışına giriyorsanız, bu iki seçeneğiniz olacak, bu yüzden bunu düşünen bir seçim yapmak zorundasınız.

Dört yıllık bölümde, puan YGS5 ve TM3’tür. Öğrenciler TM puanı alırken bazı üniversiteler YGS puanlarını tercih eder. Dolayısıyla, YGS puanına göre satın alacak bir okun yanına giderseniz, LYS girmeniz gerekmez. Bu bölümde dört yıllık bir eğitim göreceksiniz. Bu bölümde, çocuk sağlığı ve eğitimi gibi görünse de yetişkin eğitiminde de eğitim alacaksınız. Bu bölümde, psikolojinin sosyoloji konusunda eğitim alması ve uzmanlaşması beklenmektedir. Çocuk Gelişimi Mezunları Neler yapar ve nerede çalışır?

Bölüm iş fırsatı bakarsanız, en şanslı olanlardan söyleyebiliriz, çünkü bu bölümü başarıyla tamamladıysanız, çok sayıda kurum ve kuruluşta birçok görev yapmanız gerekir. Başka bir deyişle, bu örgütler devletin yanı sıra özel sektörde de olabilir.

Bölüm mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve ilgili birimler, Milli Eğitim Bakanlığı, Çocuk Esirgeme Kurumu, Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri,

Birinci Dereceden Lisansüstü Çocuk Gelişimi Ek Ödeme 970,33 Net Maaş 3,073.57

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı Maaşları başlıklı makalemizde Adalet Bakanlığı Maaşları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: