Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Diş Hekimi ne kadar maaş alır

Ülkemizin dört bir yanında bulunan üniversitelerin diş hekimliği fakültelerini bitiren adaylar bilindiği üzere diş hekimi pozisyonuna ulaşmaktadır. Buna göre isteyen hekimler kendi işini yapmakta, isteyenler hususi sektörde iş imkanlarını değerlendirmekte isteyenler ise halk kurumlarına ilk kere ve yeniden nakil kurası ile atanmaktadır.

Peki diş hekimliği fakültelerinden mezun diş hekimleri ne kadar maaş alıyor? İşin Olsa ekibi olarak diş hekimlerinin 2018 yılı hususi sektör ve halk kuruluş maaşlarının ne kadar olduğunu sizlere duyuruyoruz. Bu mesleği seçmek istiyorsanız maaşlar hakkında bilgi edinmiş olacaksınız.

DİŞ DOKTORU MAAŞLARI 2018

Öncelikle Sıhhat Bakanlığı bünyesinde yani halk kurumlarında vazife yapan diş doktorlarının 2018 yılı maaşlarına bakalım. Buna göre halk kurumlarında mesleğe yeni başlayan diş doktorları ortalama olarak 4 bin 500 – 5 bin lira civarında maaş almaktadır. Ancak bu tutara ay sonunda döner kapital geliri de eklenmekte ve maaşlar daha da yükselmektedir. Mesleğinde eski olanlar daha çok maaş almaktadır.

Peki hususi sektörde çalışan diş doktorları ne kadar maaş alıyor? Buna göre diş doktorları özelsektörde umumi olarak daha çok kazanıyor ancak yeni açılmış küçük hastanelerde umumi olarak maaşlar 3 bin 500 – 4 bin liradan başlamakta olup hastanelerin büyüklüğüne göre maaşlar 10 bin liraya kadar yükselebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İtfaiye Eri ne kadar maaş alır ? Rütbelere Göre İtfaiye Personeli Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde itfaiye eri maaşları ve itfaiye maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: