Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Doktorlar Ne Kadar Maaş Alır? – Doktor Maaşları

Pek çoğumuzun küçüklükten beri olmak istediği meslekler arasında doktorluk yer almaktadır. Gerek üniversite öğrencileri gerekse normal hayatta karşılaştığımız bireyler arasında sıkça konuşulan bir konu olan doktor maaşlarına bu yazımızda değinmek istiyoruz. Aslında doktor denilince aklımıza sadece doktor gelmemelidir. Örneğin bir ameliyatlara giren doktor ile aile hekimi olan doktorun maaşı arasında dağlar kadar fark vardır. Bu yüzden aslında doktorların pek çok branşının olduğunu ve bu branşlar arasında çeşitli farklılıklar gözetildiğini sizlere söylememiz gerekir. Örneğin radyoloji uzmanı olan bir doktor ile çocuk doktoru olan birisi arasında belli miktarlarda maaş farkı olabilmektedir. Şunu da belirtmemiz gerekir ki devlette çalışan doktor ile özel hastahanede çalışan doktor arasında elbette maaş farkı olabilir. Bu doktorun kendisini yetiştirmesi, kendi alanında uzman olmasına ve gördüğü ilgiye yani bir nevi arz talep meselesine bağlıdır. Örneğin piyasada az bulunan doktor branşlarının maaşı daha yüksek olurken, branş bakımından yaygın olan doktor branşlarında yer alan doktorların ise maaşı daha düşük olacaktır. Özel hastahanelerde doktorluk yapan pek çok doktor bulunmaktadır. Bunlar arasında da maaş farkları bulunmaktadır. Örneğin kimi doktorlar aylık 60.000 TL civarında kazanabiliyorken bazı özel hastahanede çalışan doktorlar ise 3500 TL civarına çalışabilmektedir. Bu tamamen kişinin başarısıyla ve onun tercih edilmesiyle doğru orantılıdır. Günümüzde özel hastahanelerde muayene olabilmek için yaklaşık 50-60 TL verdiğimizi hesaba katarsak günde binlerce hastanın geldiği özel hastahaneler elbette doktorlarına yüksek miktarlarda maaş verebilmektedir ve daha çok alanında uzmanlaşmış doktorları tercih etmektedirler.

Dilerseniz piyasaya doktor maaşlarını merak eden kullanıcılar için biraz göz atalım. Sayfamızda özel hastahanelerde çalışan doktorların fiyatları oldukça değişken olduğundan dolayı bizler kamu kurumlarında çalışan doktorların aldığı maaşlardan biraz sizlere bahsetmek istiyoruz.

2018 yılında doktor maaşları ne kadar oldu? 2018 yılında doktorlar ne kadar maaş alacak? Doktorların aldığı maaş miktarı ne kadar? İşte bu sorulara kamu kurumlarında çalışan doktorları baz alarak cevap verelim.

2018 Yılı Doktor Maaşları – Doktorlar Ne Kadar Kazanıyor?

Göreve henüz yeni başlamış olan bir doktor kamu kurumlarında 4500 TL ile 5000 TL arasında maaş ile başlamaktadır. İlerleyen zamanlarda derece arttıkça daha fazla maaş artışı yaşanabilmektedir.

2018 Yılı Uzman Doktor Maaşları – Uzman Doktor Ne Kadar Kazanıyor?

Uzman doktorlar 5.500 TL ile 6.000 TL arasında değişen miktarlarda maaş almaktadır. Uzman bir doktor bu miktarlarda maaş alabiliyorken bir önceki yazımızda belirttiğimiz göreve yeni başlayan doktorlar ise 4500 TL civarında maaş almaktadır.

Özel Sektördeki Doktorlar Ne Kadar Maaş Alıyor – Ne Kadar Kazanıyor?

Özel sektörde doktorların maaşı elde etmiş olduğu branşlara göre değişebilmektedir. Örneğin alanında uzmanlaşmış bir radyoloji uzmanının maaşı 30.000 TL civarında olabilmektedir. Bu tamamen doktorun elde edebileceği başarılarla ve tercihle doğru orantılıdır. Özel sektörde 4500 TL’den daha düşük maaşla çalışan doktorlara da rastlayabilirsiniz. Yeni başlayan bir doktor muhtemelen 3000 – 4000 TL civarında maaş alacaktır diye düşünüyoruz.

 

Sizce doktorların aldığı maaş yeterli mi veya fazla mı? Yorumlarınızı aşağıdaki kutucuklardan yazarak diğer kullanıcıların da görmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: