Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Emekliler Ne Kadar Maaş Alır ?

Yoğun bir çalışma temposunun ardından zamanı gelince artık emekli olmak gerektiğini düşünen insan sayısı bir hayli fazladır. Örneğin uzun yıllardır öğretmenlik mesleğini yapmış bir kişi artık yaşının işi tam performansla yapmaya müsaade etmemesi nedeniyle veya başka nedenlerden ötürü artık emekli olmak isteyebilir. Tüm bu durumlarda genellikle en çok merak edilen şeylerden birincisi ne kadar emekli ikramiyesi alınacağı ikincisi ise emekli olunca bana ödenecek olan aylık ücretin miktarının ne kadar olduğudur. İnsanların belki de erken emekli olmasını engelleyen şeyler arasında emekli olunca maaşının düşmesinin söz konusu olabilmesidir. Çünkü emekli olunca doğal olarak normal aldığınız maaştan daha düşük miktarlarda maaş alabileceğinizi belirtmemiz gerekir. Emekli maaşı aslında bunca yıldır Emekli Sandığına, SSK’ya veya Bağkur’a ödediğiniz aylık kesintilerin size artık geri dönmesi demektir. Yani bir nevi devlete daha önce çalışırken ödemiş olduğunuz aidatın yaşlanınca bir nevi size geri dönmesi olayıdır.
2018 Yılında Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Yapıldı?
Emekli olan bir insan haliyle bu tarz konuları merak edecektir, veya emekli olmayı planlayanlar ileride ne kadar maaş alacaklarını yani emekli olunca ne kadar maaş alacaklarını merak etmektedirler. İnternet sitemizde 2018 yılında emekli maaşlarına ne kadar zam yapıldığı konusunu en ince detayına kadar araştırdık. 2018 yılında emekli maaşlarına enflasyon oranında bir zam öngörüldüğü belirtilmiştir. Buna göre işçi emeklilerine yüzde 5.66 oranında zam yapılacağını söyleyebiliriz.
2018 Yılında Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak ?
Bildiğiniz gibi her mesleğin emekli primi ödemesi ayrı ayrı olmaktadır. Bu yüzden her mesleğin burada alacağı emekli maaşını hesaplamamıza imkan yoktur. Bu yüzden bizler genel olarak insanların en çok merak ettiği emekli maaşlarından sizlere bahsetmek istiyoruz.
2018 yılında yapılan düzenlemeyle birlikte en düşük memura verilecek olan maaş 2550 TL olarak belirlenmiştir.
2018 yılında minimum emekli memur maaşı ise 1910 TL olarak belirlenmiştir.
İşçi emeklileri ise 2018 yılında minimum alacağı ücret 939 TL olarak belirlenmiştir. (2000 sonrası emekli olanlara) 2000 yılından önce emekli olanların alacağı minimum emekli maaşı ise 1545 TL olarak belirlenmiştir.
2018 yılında esnaf emeklilerine yapılacak olan aylık emekli maaşı ise 1444 TL olarak belirlenmiştir. (BAĞKUR)
Sizce emekli maaşları yeterli midir ? Bu konuyla ilgili sizlerin de görüşü var ise bizlere aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Sitemizin editörleri tarafından uygun bulunduktan sonra mesajlarınız titizlikle incelenerek yayınlanacaktır. 

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: