Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Fizyoterapist Maaşları

Günümüzde sağlık sektörünün çalışanları olarak fizyoterapistlere oldukça fazla ihtiyaç olmaktadır. Bildiğiniz gibi bundan yaklaşık 3-4 yıl önce sağlık sektöründe epey bir açık vardı ve hemen hemen sağlık sektöründeki bu açık kapandı ama fizyoterapistlere olan ihtiyaç hala sürmektedir. Fizyoterapistler genellikle hastahanelerin fizik tedavi bölümlerinde çalışmakta olan kişilerdir. Fizyoterapistler özel hastahanelerde veya kamu hastahanelerinde çalışabilmektedirler. Dolayısıyla özel hastahanede çalışan bir fizyoterapistin aldığı maaş ile kamu hastahanelerinde çalışan fizyoterapistin aldığı maaş birbirlerinden farklılık gösterebilir. Örneğin yeni başlayan bir fizyoterapist özel hastahanede görevine başladıysa 2500 TL seviyelerinden işe başlayabilir fakat bu çalıştığı hastahaneye ve diğer durumlara göre değişebilmektedir.

Fizyoterapistlerin görevinden bu konumuzda bahsetmeyeceğiz fakat genel olarak fizik tedavi bölümünde aktif olarak görev aldıklarını belirtebiliriz.

Fizyoterapistlerin çalışma koşulları ise çalışmış olduğu hastahanedeki yoğunluğa göre değişebilmektedir.

Özel Hastahanelerde Çalışan Fizyoterapistler Ne Kadar Maaş Alır ?

Genellikle mesleğe yeni başlayan Fizyoterapistler 2500 TL ile 3200 TL arasında değişen miktarlarda maaş alabilmektedirler. Orta kıdeme sahip olan bir fizyoterapist ise 3500 TL’den yüksek miktarlarda maaş alabilmekteyken kıdemi üst seviyede olan bir fizyoterapist 4000 TL ile 5000 TL arası değişen miktarlarda maaş alabilmektedir.

Kamu Hastahanelerinde Çalışan Fizyoterapistler Ne Kadar Maaş Alır ?

Kamu hastahanelerinde çalışan fizyoterapistler arasında mesleğe yeni başlayanlar 3000 TL civarında mesleğe başlamaktadırlar. Kıdemi arttıkça örneğin 25 yıllık kıdemi dolduran bir meslek mensubu yaklaşık olarak 3500 TL civarlarında değişen miktarlarda maaş alabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: