Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Gıda Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinin besin mühendisliği bölümünü okuyan ve diplomasını alarak mezun olan adaylar besin mühendisi ünvanına sahip olmaktadır. Pek fazla gencin olmak istediği bu meslekte ki personeller ne kadar maaş alıyor?

Bu yazımızda sizlere Besin mühendislerinin hususi sektörde ve halk kurumlarında ne kadar maaş aldıklarını yazacağız. Yazımız aracılığı ile hususi sektör, bakanlık personeli, ve belediye, il hususi idaresi besin mühendisi personellerinin ne kadar maaş aldığını öğrenebilirsiniz.

KAMU KURUMLARI MAAŞLARI

Gıda mühendisinin çalıştığı halk kurumuna göre maaşı değişiklik göstermektedir. Mesele belediyelerde veya il hususi idarelerinde istihdam etmekte olan besin mühendisleri primler ve varsa döner kapital kazancı dış olmak üzere 3 bin liraya yakın maaş almaktadır. Bu maaş 3 bin lirayı aşabilmektedir.

Bakanlıklarda istihdam etmekte olan besin mühendisleri ise umumi olarak 3 bin 500 lira civarı maaş almaktadır. Bakanlık personelleri öbür kurumlarda ki personellerden daha yüksek maaş alabilmekte ve sınavlar ile yükselebilmektedir

ÖZEL SEKTÖR MAAŞLARI

Gıda mühendisinin girdiği yere göre hususi sektörde ki maaşında değişiklik olabilir. Bu sebepten ötürü ufak bir iş yerinde besin mühendisi bin 400 lira asgari ücret alabilir. Ancak umumi olarak hususi sektörde besin mühendislerinin 2 bin 500 lira civarı maaş aldığı görülmekte olup bu tutar 5 – 10 bin liraya kadar şirketin ve mühendisin pozisyonuna göre değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Postacı - Posta Dağıtıcı Ne Kadar Maaş Alır 2018 başlıklı makalemizde dağıtıcı maaşı, Postacı - Dağıtıcı Maaşları Ne Kadar ve Postacı - Dağıtıcı Maaşları Ne Kadar 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: