Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Gözlükçü Görevleri Nedir? Ne Kadar Maaş Alır

Bilindiği üzere ülkemizde pek çok şahıs göz problemi yaşamaktadır. En çok göz problemleri ise yakını ve uzağı iyi görememe rahatsızlığıdır. Bu gibi durumlarda göz rahatsızlığı çeken kişiler göz doktoruna gitmektedir. Göz doktoru hasta için lüzumlu uygulamayı yaptıktan sonra tanıyı koymakta ve rahatsızlığı olan kişiye gözlük alması için reçete yazmaktadır.

Göz rahatsızlığı olan şahıs ise optikçilere giderek doktorun kendisine vermiş olduğu reçeteyi gözlükçüye yani optikçiye vermektedir. Optikçi ise doktorun vermiş olduğu numaraya müsait olan gözlüğü seçerek göz problemi seçen kişiye vermektedir. Gözlükçü yani optikçinin kısaca görevleri bunlardır. Tekrar gözlükçüler sadece göz problemi çekenlere değil güneş gözlüğü almak isteyen kişilere de gözlükler tavsiye etmektedir. Kısaca gözlükçü hayatımız her alanında gözlük anlamında bulunmaktadır. Peki gözlükçüler ne kadar maaş almaktadır.

Gözlükçü Maaşları

Gözlükçüler optikçilerin yanlarına girerek çalıştıklarında umumi olarak düşük maaş almaktadır ki bu ücret asgari ücret seviyesi bin 404 liradan başlamakta ve 2 bin liraya kadar yükselmektedir. Tekrar kendisini geliştirmiş olan gözlükçüler lüzumlu vesika ve sertifikaları alarak kendilerine gözlükçü, optikçi dükkanı açabilirler. Bu sayede gözlükçüler kazançlarını iyi oranda artırabilirler.

Gözlükçünün açmış olduğu optikçi şayet konumu iyi bir yerdeyse aylık olarak kazancı 5 bin lira – 10 bin liraya kadar çıkabilir. Ancak optikçi yanında çalışılırsa maaş artışı pek çok olmayacaktır

Bir önceki yazımız olan Köşe Yazarı Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde köşe yazar ne iş yapar, Köşe Yazarı ve köşe yazarı görevi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: