Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Güvenlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır 2018

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan firmalar ve kuruluşlar aleni pozisyonları için güvenlik görevlisi alımları gerçekleştirmektedir. Hususi emniyet görevlisi alımları kuruluşların resmi internet sitelerinden ya da interaktif iş ilanları siteleri aracılığı ile duyurulmaktadır. Peki emniyet görevlisi maaşları ne kadar?

Bilindiği üzere emniyet görevlileri sahip oldukları kimlik kartları ile silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılmaktadır. Emniyet görevlileri buna göre maaş almakta olup silahlı emniyet görevlilerinin silahsız emniyet görevlilerine nazaran daha düşük maaş aldığı görülmektedir. Peki emniyet görevlisi maaşları ne kadar?

Silahsız Emniyet Görevlisi Maaşı

Özel sektör firmalarında istihdam etmekte olan silahsız emniyet görevlisi maaşlarına bakıldığında umumi olarak emniyet görevlilerinin asgari ücret yani bin 400 lira maaş aldığı görülmektedir. Prim, mesai gibi ek ücretler varsa maksimumu ücretlerinin bin 600 – bin 800 liraya kadar yükseldiği de görülmektedir.

Silahlı Emniyet Görevlisi Maaşı

Silahlı emniyet görevlilerinin silahsız emniyet görevlilerine nazaran daha çok maaş aldığı görülmektedir. Silahlı emniyet görevlileri umumi olarak banka, nakit taşıma araçları ve mühim yerlerde vazife yaptığı için bin 800 lira civarı maaş almakta olup varsa mesai, prim gibi ek ücretleri ile 2 bin 200 liraya kadar yükselen maaş alabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Öğretmen Maaşları Ne Kadar? 2018 (Kamu - Dershane - Kolej) Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde dershane, Kamu ve kolej hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: