Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Güvenlik Personeli Maaşları

Kamuoyunda özel güvenlik, çoğu insanın tercih ettiği erkekler arasında tercih edilen, çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilen, ajansların daha fazla erkek güvenliği istediği özellikler.

Kamu kurumlarında çalışan güvenlik görevlilerinin genellikle kurumun çalışma saatlerine göre değişen çalışma saatleri vardır ve her kurum bu yönde bir güvenlik görevlisi istihdam etmektedir. Güvenlik görevlisinin görevi bu seviyede çok riskli ve yorucu. Ayrıca, silahlı veya silahsız olacak gibi kapalı veya açık ortamlarda da çalışabilirler. Bu, tamamen kendi çalışma alanlarına bağlıdır.

Örneğin, bir bankada hizmet veren bir güvenlik görevlisi içeride hizmet veriyor, ancak Sayıştay gibi kurumlarda görev yapan güvenlik görevlileri dışarıda hizmet veriyor. Kurumların güvenlik görevlilerine verdikleri ücretler de farklılık göstermektedir. Bazı kamu kurumları kendi personelinde güvenlik görevlisi istihdam etmekte, bazıları ise özel şirketler aracılığıyla güvenlik personeli sağlamak için yola çıkmaktadır. Güvenlik personelinin dışarıdan maaşları asgari ücret ile aynıdır, ancak kurum kendi personeliyle çalışıyorsa bu oran daha yüksektir.

Güvenlik personeli, normal personel gibi haftada 6 gün çalışır ve kalabalık bir kurumda çalışıyor ve vardiya halinde 1 gün dinlenirse, izin günlerinde farklılıklar olabilir. Bu güvenlik görevlileri genellikle sabah sürücüler, eğlence ve gece olarak belirlenmiş, 3 vardiya ile. Kurum içinde çalışan güvenlik personeli, memurlarla aynı statü ve vizeye sahiptir.

Birinci Derece Güvenlik Personeli Maaşı Ek Ödeme 250.00 Net Maaş 2000 – 2.2500 civarıdır.

Tabi bunlar bankalar ve özel kurumsal yerler için geçerlidir , günümüzde arz talebe göre asgari ücretle de çalıştırılan yerler mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: