Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Hava Trafik Kontrolörü Maaşları

Bazı dönemlerde devlet hava limanları, stajyer ve asistan olarak görev yapıyor. Neredeyse işsiz kalmayacağınızı söyleyebilirim. Ayrıca, bu meslekte 4.500 TL’ye kadar bir başlangıç ​​maaşı alacaksınız. Evet, pilotlar işinde zorlanıyor, ancak pilotlar biraz daha zor çünkü her gün meşgul havaalanlarından onlarca uçuşu emniyet altına alıp kaldırmaları tamamen onlara kalmış durumda.

Yeni havaalanların açılması da yeni uçuşlar ekliyor. Doğal olarak, bu, bu sektöre personel alımını her yıl arttırmayı mümkün kılmaktadır. Çalışma koşulları çok iyidir ve bu nedenle herkesin seçebileceği bir meslek elbette böyle bir iş için bazı önemli ölçütleri karşılamanız gerekir. Öncelikle 4 yıllık bir lisans veya meslek yüksek okulundan mezun olmanız ve KPSS’den en az 70 puan almalısınız.

Ayrıca, yanlış anlamalara yol açmamak için akıcı bir şekilde İngilizce bilmek çok önemlidir. Buna ek olarak, yardımcı amir için geçerli hava trafik kontrolör lisansı ve 27 gün staj olmaması şartı aranır. Eyaletler havaalanları, başvurular için kabul edilenler için 15 aylık eğitim süresi alır. Yaklaşık 1 yıl eğitimden sonra başarılı olursa, kendilerine trafik kontrol yetkisi verilir.

Dolayısıyla bir stajyer olduktan sonra 2,5 yıl daha eğitim verilir. Kadroya girmek için yapılan maaş 4.500  6000 ABD doları  Birinci Dereceden Hava Trafik Kontrol Masası Maaş Ek ödeme: 435.00 Net ödeme: 6.000.

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: