Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Hemşire Maaşları

Sağlık sektöründe çalışmakta olan hemşireler genellikle hastalara serum takan ve hastaların hastahaneye sevk işlemlerini tamamlamakla görevlendirilmiş kişilerdir. Hemşireler bir nevi doktor yardımcısıdırlar. Bu klasik bilgilerden sonra bildiğiniz gibi hemşireler hem özel hastahanelerde hem de kamu hastahanelerinde çalışabilmektedirler. Kamu hastahanelerinde çalışmakta olan hemşirelere Sağlık Bakanlığı tarafından aylık olarak ödenecek olan ücret yani maaşları yine Bakanlıkça her ay düzenli olarak yatırılmaktadır. Özel hastahanelerde çalışan hemşirelerin maaşları ise hastahane yönetimince ve muhasebe ekibince aylık olarak veya anlaşmaya göre yatırılmaktadır. Hemşire maaşlarına göz atmadan önce hemşire olabilmek için Sağlık Lisesi bitirmek gerektiğini veya Hemşirelik bölümünü tamamlamak gerektiğini belirtmek isteriz.

Özel Sektörde Çalışan Hemşireler Ne Kadar Maaş Alır ?

Özel sektörde çalışan bir hemşire olmayı düşünüyorsanız genel olarak özel sektörde çalışan hemşirelerin aldığı maaşlara bakacak olursak 2500 TL ile 3500 TL arasında değişen miktarlarda maaş alabilmektedirler.

Kamu Sektöründe Çalışan Hemşireler Ne Kadar Maaş Alır ? 

Kamu sektöründe yani devlet hastahanelerinde çalışmakta olan hemşirelere Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ücret ödenir. Buna göre kamu sektöründe yeni işe başlayan hemşireler 3000 TL ile işe başlamaktadırlar ve 3500 TL civarlarına kadar kıdem süresine göre maaşlar artabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: