Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Hemşire Ne Kadar Maaş Alır ?

Üniversitelerin ya da liselerin sıhhat bölümlerini bitiren adaylar bilindiği üzere hemşire olabilmektedir. Tabi yeni çıkan kanun ile artık idadi mezunları sadece hemşire yardımcısı olabilecek yani temel hemşire olamayacaktır. Üniversitelerin hemşire bölümlerinden mezun olan adaylar halk da ya da hususi sektör de hemşire olabilmektedir.

Peki ülkemiz de devlet hastanelerin de ya da her hangi bir halk kurumunda istihdam etmekte olan hemşire ne kadar maaş almaktadır? Halk kurumlarında çalışan hemşireler ne kadar maaş almaktadır.

ÖZEL SEKTÖR HEMŞİRE MAAŞI

Özel sektör kuruluşları büyüklüklerine göre hemşire personellerine farklı tutarlarda maaş vermektedir. İşe yeni girmiş bir hemşire personeline umumi olarak 2 bin lira civarı maaş verilmekte olduğu gibi Ankara, İstanbul, İzmir gibi aka şehirlerde hastanelerde hemşireler daha sıkı çalıştığı için maaşları 4 bin liraya kadar çıkabilmektedir.

KAMUDA HEMŞİRE MAAŞI

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ki devlet hastaneleri ya da halk kurumlarında istihdam etmekte olan hemşire personelleri ise 3 bin lira ile 3 bin 500 lira civarı değişmekte olan maaş tutarı kazanmaktadır. Hemşirenin vazife yaptığı yer, hastane ya da halk kurumunun büyüklüğüne göre aldığı maaş tutarında değişiklik meydana gelmektedir. Bilindiği üzere hemşire personelleri KPSS puanları ile atanmaktadır.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Veteriner Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde Veteriner, veteriner maaş ve veteriner maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: