Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Hemşirelik Maaşları

Hemşireler, doktorlar kadar kutsal oldukları için hastanelerde veya sağlık merkezlerinde çalışan kişilerdir. Aynı prestijleri görebilirler. Hemşirelik mesleği, aralarında birkaç bölümden oluşur. Acil Tıp Hemşireliği Genel Sağlık Hemşireliği Hasta Bakım Hemşireliği Bunun gibi birkaç tane daha sayabiliriz.

Bayanların hemşirelik görevlerinden daha fazlasını yaptıkları bilinmekle birlikte erkek hemşireler de vardır. Bir hemşire yazarın nasıI bir tanımını yaparak başlayalım. Hemşire olmak için fakültelerin hemşirelik bölümlerini veya meslek lisesini bitirmek zorundasınız. Bu süreç boyunca çeşitli hastanelerde staj yapacaksınız. Kayıt diplomasını alan hemşirelerin maaş ödemeleri durumunda kamu hastanelerinde ya da özel hastanelerde yer alıp almayacağını sizce, hemşirelerin hemşirelerden daha fazla maaş ödediğini söyleyebiliriz.

Bugün kamu hastanelerinde başlayan bir hemşire ortalama 2500 TL’den başlar, ancak özel hastanelerde bu rakam genellikle 1000 lira indirilir. Hatta KPSS puanı kamu sektörünü geçmek için çok düşük olduğunu söyleyebilirim. Eğer doğudan 65 çıkarsanız, batıya çok fazla atanmış olursunuz.

Birincilik Lisans Hemşire Ek Ödeme 970.33 Net Maaş 3,570.03

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: