Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Hizmetli Ne Kadar Maaş Alır ?

Bildiğiniz gibi kamu sektöründe veya özel sektörde çalışan hizmetliler farklı miktarlarda maaş alabilmektedir. Örneğin bir özel yurdun temizlik görevlisi yani hizmetlisi 2000 Tl civarında maaş alabiliyorken devlette çalışan hizmetliler biraz daha yüksek maaşlar alabilmektedir. 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak çalışmalarını sürdüren hizmetliler memur statüsündedir. Bu nedenle bakanlar kurulu tarafından belirlenen ücreti almaya hak kazanırlar.

Özel yerlerde çalışan örneğin özel yurtta çalışan veya özel bir okulda çalışan hizmetli 2000 TL seviyesinde maaşla işe başlayabilmektedir. Tabi bunlar içerisinde sizin yapmakla görevli olduğunuz işlerin sayısı, yaşınız ve çocuk sahibi olma durumunuz gibi etkenleri de dikkate alırlar diye düşünüyoruz.

Kamu sektöründe çalışan hizmetlilerin ise maaşlarını aşağıya sizler için ekledik. Kamu sektöründe çalışmakta olan hizmetlilerin özel sektör hizmetlilerine oranla daha yüksek maaşlar aldığı bilinmektedir.

2018 yılında Ocak ayında yapılan zam ile daha önce 2601 TL olan hizmetli maaşı enflasyon oranına göre zamlandı ve buna göre %1.4 oranında zam yapıldı. Yani bundan böyle yeni işe başlayan hizmetliler yaklaşık olarak 2900 TL civarında maaş alacaklardır.

 

Sizler de hizmetli maaşları ile ilgili yorumlarınızı aşağıya yazarak diğer kullanıcılarla görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca öğretmen maaşları kategorisine tıklayarak öğretmen maaşları ile ilgili de bilgi edinebilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları başlıklı makalemizde Ayniyat Saymanı, Ayniyat Saymanı Maaşı ve Ayniyat Saymanı Maaşı Ne Kadardır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: