Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

İETT Şoförleri Ne Kadar Maaş Alır ?

 

Bu yazımızda 2018 yılı için İstanbul’da çalışan IETT maaşları ve bu maaşları alan kişilerin hangi işleri yapıp bu maaşları aldığını ileteceğiz.

İETT Şoförlerinin Görevleri Nelerdir?

İşbaşı yaptıkları mesai saatini baz alarak , iş bitimine kadar olan sürede o gün içinde kendilerine verilen ring servislerini kazasız belasız tamamlamak ve otobüs ve müşteri ile alakalı her türlü sorumluluğu alabilmektir.

E sınıfı ehliyete sahip olan bu kişiler İstanbul’un kalabalık trafiğinde kontrollü ve sakin yapıya sahip olmaları beklenmektedir , zaten bu şekilde bir sakinliğe sahip olmayan kişiler gerek şikayet gerek hal ve davranışlarından dolayı incelemeye alınabilirler.

İETT Şoförlerinin Gün İçinde Yaptıkları Nelerdir ?

İstanbul’da halk otobüslerini kullanan e sınıfı ehliyet sahibi kişilerdir , mesai saatlerinde işe gelip belirlenen hat ve duraklar baz alınarak kendilerine verilen süre içerisinde bu işin tamamlanması beklenilir , gerek İstanbul’un kalabalık trafiği gerek insanların sabırsız ve farklı isteklerine istinaden kendilerini her türlü ikili münakaşa ve kavga v.s gibi olaylarda sakinliklerinin korunması beklenir.

 

İETT Şoförleri Ne Kadar Maaş Alır ?

İett şöförleri 2018 yılı itibarı ile 3500 tl net maaş almaktadır. Tabi bu ücret iett’de bulunduğu yıl ve hizete göre farklılık göstermektedir , bu ücretin dışında ekstra mesai ve ek gelirleri de mevcuttur.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: