Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

İnfaz Koruma Memuru Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı her yıl binlerce personel alımı yapmakta ve bünyelerinde ki Ceza ve Tevkifevleri Umumi Müdürlüğü içinde alım ilanları yayımlamaktadır. Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda yapılan ilan ile 2 yıl vazife yaptıktan sonra istifa eden uzman çavuşların infaz koruma memuru olabileceğine dair açıklamalar yapılmış ve Haziran 2018’ye kadar alım ilanı yayımlanması beklenmekteydi. Beklenen süreden daha erken alım ilanı yayımlandı ve 4 bin infaz koruma memuru alım ilanı Hak Bakanlığı tarafından yayımlandı. Bu ilana başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere gardiyan yani infaz koruma memuru olmak isteyen adaylar şimdiden infaz koruma memuru maaşları ne kadar şeklinde arama yapmaya başladı. Peki gardiyan maaşı ne kadar? İnfaz koruma memuru ne kadar maaş alıyor?

İnfaz Koruma Memuru Maaşı

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Umumi Müdürlüğü bünyelerinde ki istihdam etmekte olan infaz koruma memurları pozisyonlarına, derecelerine ve kademelerine göre maaş almaktadır. Buna göre meslekten yeni olan personel daha az maaş alırken görevde eski olan personeller daha yüksek maaş alabilmektedir.

Ortalama bir gardiyanın maaşı 2 bin 500 ile 3 bin lira seviyelerinde olduğu bilinmektedir. Tekrar memurlara olduğu gibi gardiyanlara da senede bir defa yüksek oranda ya da yıl de iki kez normal oranda maaşlarına zam yapılmaktadır. 

Bir önceki yazımız olan Orgeneral Maaşları 2018 başlıklı makalemizde 2018 maaşları, maaş ve maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: