Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

İtfaiye Eri ne kadar maaş alır ? Rütbelere Göre İtfaiye Personeli Maaşları Ne Kadar?

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan belediyelerde bilindiği üzere itfaiye personelleri bulunmaktadır. İtfaiye personelleri mümkün kurtarma operasyonları ve yangın operasyonlarına katılmakta olup halkın bölgeden tahsis edilmesi ve görevin yerine getirilmesinden sorumludur.

Her ne kadar halkımızda umumi olarak bilinmese de itfaiye personellerinde de askeri usul gibi rütbe durumu mevcuttur. Rütbeler arttıkça personelin görevleri artmakta olup maaşlarında da yükselme meydana gelmektedir. Peki itfaiye eri 2018 yılı maaşları ne kadar, rütbelere göre itfaiye personeli maaşları ne kadar?

RÜTBELERE GÖRE İTFAİYE PERSONELİ MAAŞLARI NEDİR?

Belediye ve halk kurumlarında vazife yapmakta olan itfaiye personellerinin maaşları rütbelere göre ne kadar oldu? 2018 yılı gelen son zamlar ile maaşların itfaiye eri 2 bin 800 lira civarı, itfaiye çavuşu 2 bin 900 lira civarı, itfaiye başçavuşu 3 bin lira civarı ve itfaiye amiri 3 bin 200 lira civarıdır.

Yukarıda verilmiş olan maaşlar ortalama maaşlar olarak bilinmekte olup bu tutar personellerin vazife yaptığı bölge, bölgenin nüfusu, personelin aile ve çocuğu olup olmama durumuna göre değişiklik göstermekte olup ortalama olarak yukarıda verilen maaşlar verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Apartman Yöneticisi ne kadar maaş alır ? başlıklı makalemizde Apartman Yöneticisi Maaşları Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: