Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

İtfaiyeciler Ne Kadar Maaş Alıyor ? – İtfaiyeci Maaşları

Doğal afetlerin giderilmesi için şehirlerimizde bir takım itfaiye servisleri kurulmuştur. Her şehrimizde ve ilçemizde mutlaka bir adet itfaiye servisi bulunmaktadır. İtfaiyecilerin aldıkları maaşlar konusuna değinmeden önce nasıl itfaiyeci olunur konusunda bilgi aktarımında bulunmak istiyoruz. Bilindiği gibi itfaiyeciler çeşitli doğal afetlerin giderilmesinde, yangınların söndürülmesinde ve acil ihtiyaçlarda bir telefon kadar uzağımızda olan yardımcı personellerdir. İtfaiye eri olabilmek için her şeyden önce KPSS sınavına girmiş ve en az 70 puan almış olmanız gerekmektedir. Bunların yanında çeşitli boy ve yaş kriterleri de mevcuttur. İtfaiye eri olabilmek için ayrıca 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde aranan şartları taşımanız gerekmektedir.

Tüm bu zorlu değerlendirmeler sonucunda itfaiye eri seçilen vatandaşlar ne kadar maaş almaktadır hep birlikte göz atalım.

2018 İtfaiyeciler Ne Kadar Maaş Alıyor ?

Ülkemizde bildiğiniz gibi her yıl özellikle yaz aylarında hava sıcaklığına ve en kötüsü de ihmallere bağlı olarak binlerce yangın çıkmaktadır ve ne yazık ki bunun sonucunda binlerce hektar alan ormanımız yanmaktadır. İtfaiye erleri bu yangınların söndürülmesi için canla başla çalışmakta olan personellerdir. 2018 yılında itfaiye erleri ne kadar maaş alacak ? İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İtfaiye Eri Maaşı : 2600 TL

İtfaiye Çavuşu Maaşı : 2680 TL

İtfaiye Başçavuş Maaşı : 2750 TL

İtfaiye Amiri Maaşı : 2950 TL

İtfaiye Şoförü Maaşı : İtfaiye şoförü maaşının rütbesine göre aldığı maaşlar değişkendir. Yukarıda saydığımız maaşlardan birisini almaktadır. 

 

Sizler de itfaiyecilerin aldığı maaşlar ile ilgili yorumlarınızı aşağıdan yazabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: