Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Kadrolu Taşeron İşçiler Ne Kadar Maaş Alır ?

Ülkemizde bilindiği üzere uzun süredir gündemde olan taşeron sorunu sonunda çözülüyor. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile hükümet ortak bir çalışma yürüterek taşeron yasası kapsamında surat binlerce işçiyi kamuya geçirecek.

Kamuya geçebilmek için işçilerin öncelikle taşeron başvurusunu yapmış olması ve bu başvurudan müspet cevap almış olması gerekmektedir. Müspet cevap saha işçiler taşeron sınavına doğal tutulacaktır. Bu sınavdan 50 ile üzerinde puan saha işçiler halk kurumlarına geçecek ve kadrolu olarak vazife yapacaktır. Peki kadrolu taşeron işçiler ne kadar maaş alacak, kadrolu taşeron maaşı nedir?

KADROLU TAŞERON İŞÇİ MAAŞI NE KADAR?

Farklı kurumlarda farklı pozisyonlarda kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşı ne kadar olacak? Buna göre yapılan bütün açıklamalar dikkate alındığında kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşlarında her hangi bir değişikliği olmayacağı görülmektedir.

Yani taşeron olarak vazife yaparken mesele bir işçi bin 600 lira ya da 2 bin lira maaş alıyorsa kadroya geçtiğinde de tekrar aynı amale bin 600 lira ya da aldığı tutar ne ise o kadar maaş alacaktır. Taşeron işçilerin kamuya geçmesi ile işçiler hem devletin güvencesi altına girmiş olacak hemde 52 günlük ikramiye ücretleri verilecektir. Zaten işçilerin devlet güvencesi altına girmesi ile hususi sektörden bağlantıları kesilecektir ve işçilerin de aslında istediği şeyin bu olduğu bilinmektedir.

Diğer İş Maaşları Burada

Son Güncelleme: 12.03.2018 21:24

Bir önceki yazımız olan PMYO Mezunu Polis ne kadar maaş alır ? başlıklı makalemizde 2018 polis maaşı ve polis ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: