Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Kaloriferci Maaşları

Kaloriferci ne işe yarar?

Isıtma tesisatlarının kurulumunu veya kurulmasını sağlamak için projeleri okumak, ısıtma tesisatının bakım ve onarımını yapmak, kurulum için gerekli ölçümleri yapmak, kesmek, boruların uygun hale getirmek (boru döşenmesi, bükülmesi) , vb.) gerekli yerlerde delik açmak, ısıtma odağını düzenlemek ve temizlemek ve mesleğe ait yeni gelişmeleri yakından izlemek için.

Aynı zamanda, ısıtma tesisatlarında kullanılan tüm alet ve ekipmanlar etkin bir şekilde kullanılmalıdır. Kaloriferci nasıl? Radyolog olmak için en az bir ilköğretim mezunu olması gerekir. Ardından, Halk Eğitim Kurslarında verilen Kalorifercilik derslerine katılmak zorundasınız. İlköğretim mezunlarının ders süreleri 2 yıldır.

Orta öğretim ve yüksek öğrenim kurslarının süresi 1 yıldır. Kursu bitiren adaylar çıraklar olarak çalışmaya başlarlar. Aynı zamanda, 16 yaşından küçük ve 19 yaşından büyük adaylar kursa devam edemezler. Çıraklar sınavda başarılı olursa kalfa kalorifici Sonra ustalık sınavlarına girerek ünitelerini yükseltirler. Müteahhitlik veya kalifiye elemanlarla meşgul olmak isteyen kişiler en az lise mezunu olmalıdır. Adaylar en az 70 puan KPSS aldıktan sonra seçim yapabilirler.

Sıralama ve puanlarda başarılı olan adaylar sözlü sınavlara alınır. Bu sınavları başarıyla geçen adaylar kalorifferci unvanıyla hizmet vermeye başlarlar.

Birinci ve birinci seviye radyatör maaşları Ek Ödeme 165.73 Net Maaş 2,488.93

Bir önceki yazımız olan Antrenör Maaşları başlıklı makalemizde Antrenör Maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: