Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Kaymakam 2018 Yılı Maaşları Ne Kadar Oldu?

Türkiye’nin dört bir yanında kaymakamlıklar bulunmaktadır. İlgili kaymakamlıklar ilçelerde ya da beldelerde bulunmakta olup kaymakamlıklarda farklı pozisyonlarda personeller istihdam etmekte ve bütün personeller kaymakama bağlı olarak görevlerini sürdürmektedir.

Türkiye geneli görevlerini sürdürmekte olan yüzlerce kaymakama ek olarak ihtiyaca göre hükümet kaymakamlık sınavları açmakta ve açıklanması ile beraber personelleri farklı bölgelere kaymakam olarak atamaktadır. Peki kaymakam maaşları ne kadar, 2018 yılı kaymakam maaşları nedir? İşin Olsa ekibi olarak kaymakam maaşlarını sizlere açıklıyoruz.

2018 KAYMAKAM MAAŞLARI NEDİR?

Türkiye’nin dört bir yanında görevlerine devam etmekte olan kaymakamların maaşlarına da 2018 yılının gelmesi ile zam yapıldı. Yapılan son zamlar ile kaymakam maaşı 8 bin 900 (8.900 TL) olarak güncellendi. Buna göre kaymakamların almış olduğu maaş 1/4 radde için geçerlidir.

Göreve başlayan kaymakamlar ortalama olarak 8 bin 900 TL civarında maaş alıyor. Tabi kaymakamın atandığı bölge, derecesi, ilgili bölgenin Şark veya Garp olması durumu ile tekrar kaymakamın ailevi durumuna göre de maaşlarında değişiklik olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ücretli Öğretmenler Ne Kadar Maaş Alıyor? Sigortaları Kaç Gün Yatıyor? Hakları Nedir? başlıklı makalemizde ücretli öğretmen maaş bordrosu, ücretli öğretmen maaş düzenlemesi ve ücretli öğretmen maaşı hesapla hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: