Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Kimya Teknikeri Maaşları

Kimyasal Personel Ücreti Açıklamaları Kimyasal teknisyenler, kimyasal madde üreten veya programla kimyasal üreten atölyelerdeki laboratuvarlarda, kimya mühendislerinde ve kimyacılarda çalışan teknik personeldir. Kimyasal teknisyenlerin görevleri arasında, Kimya Mühendisi tarafından hazırlanan çalışma programının uygulanması, yapılan analizlerin sonuçlarının değerlendirilmesi, yetkililere bildirimde bulunulması ve değerlendirme sonuçlarının ürün standartlarını karşılayamaması durumunda önlem alınması yer almaktadır.

Bir Kimya Teknisyeni olmak için, üniversitelere bağlı Meslek Yüksekokullarının ‘Kimya’ veya ‘Kimya Teknolojisi’ bölümünden mezun olmanız yeterlidir. Mesleki eğitim süresi 2 yıldır.

 

Kimyasal Teknisyenler Nerede İş Yapıyor? Kamu Kurumları, Kimyasal Teknisyenler Belediyeleri, Belediyelere Bağlı Laboratuvarlar, Sağlık Kurumları, Arıtma Tesisleri, Bakanlık Laboratuarları ve Kamu Sektöründe iş olanakları bulunmaktadır.

 

Kamu kurumlarında teknisyenlerin maaşları Ocak 2018’daki artışlarla birlikte 2700 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir. Belirtilen rakamlar tek kişilik personel için geçerlidir, aile çocuk yabancı dili gibi hiçbir tazminat ödenmez, arazi tazminatı eklenmez. Özel sektör maaş aralığı Kamu sektörüne göre çok fazla değişiklik göstermemekle birlikte, iş olanaklarının da sınırlı olduğu söylenebilir.

Özel sektörde çalışan bir Kimya Teknisyeni, 1250-3000 TL arasındaki çok değişken bir ücret aralığında iş bulabilir.

 

Birinci Derecede Kimya Teknisyeni Maaşları Ek Ödeme 1,76.0 Net Ödeme 3.000.

Bir önceki yazımız olan Makinist Maaşları başlıklı makalemizde makinist maaşları ne kadardır ve makinistler ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: