Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Kolej Dershane Öğretmeni ne kadar maaş alır

Türkiye’nin dört bir yanında özelde, kamuda ya da kolejde istihdam etmekte olan bir milyondan fazla öğretmen bulunmaktadır. Öğretmenler bulundukları kuruma göre maaş almaktadır. Peki öğretmenler kamuda, kolejde ve dershanelerde ne kadar maaş alıyor? Muallim maaşlarını İşin Olsa ekibi olarak sizlere duyuruyoruz.

MEB KAMU ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Milli Eğitim Bakanlığında atanan sözleşmeli ya da kadrolu olarak istihdam eden öğretmenler 2018 yılına girilmesi ile son zamlardan sonra 3 bin 900 lira civarı maaş almaktadır. Okullarda vekil muallim statüsü ile istihdam eden sözleşmeli öğretmenler ise bin 600 lira asgari ücret maaşı almaktadır.

DERSHANE ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Ülkemizde dershanelerde öğretmenlere fazla düşük maaşlar verilmektedir. Her ne kadar dershanelerde asgari ücretten aşağı çalıştırmak yasak olsa da pek fazla muallim adayı tecrübe sürecinden ötürü dershanelerde bin lira – 2 bin lira civarında maaş almaktadır.

KOLEJ ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Kolejlere umumi olarak tecrübeli öğretmenler alınmakta olup tekrar yeni başlayan adayların da bir bölümü alınıyor. Bazı kolejlerde tekrar tecrübe süresinden ötürü öğretmenlere düşük maaşın verildiği biliniyor olsa da ortalama olarak bin 600 – 3 bin lira civarı kolejlerde öğretmenlere maaş verilmektedir.

Son Güncelleme: 21.01.2018 05:48

Bir önceki yazımız olan 2018 Bekçi ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde bekçi, bekçi kadro ve bekçi maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: