Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Komiser Yardımcısı Ne Kadar Maaş Alır 2018

Emniyet Umumi Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmekte olan personeller bilindiği üzere belirlenmiş oranlarda maaşlar almaktadır. Komiser olarak rütbe almak için öncelikle EGM bünyesinde adaylar komiser yardımcısı olarak vazife yapmaktadır.

Bir başkomiser ya da amir eşliğinde vazife yapmakta olan komiser yardımcıları süresinin gelmesi ile beraber komiser rütbesine yükselir. Tekrar polis olarak vazife yapmakta olan memurlar komiser olabilmek için bazı sınavlara girmekte ve sınavlarda başarı elde ederek komiser yardımcısı rütbesini elde edebilmektedir. Peki komiser yardımcıları ne kadar maaş alır?

KOMİSER YARDIMCISI MAAŞI

Emniyet Umumi Müdürlüğü bünyesinde istihdam eden komiser yardımcılarının maaşları hizmet sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Mesele yeni komiser yardımcısı olan bir personelin almış olduğu maaş 3 bin 500 liraya yakın bir paradır. İlerleyen yıllarda ise bu rakam 4 bin liraya kadar yükselebilmektedir.

Yine komiser yardımcısının almış olduğu maaş vazife yeri ve ailesinin durumlarına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Eşinin olması çalışıp çalışmıyor olması, çocuk sahibi olması gibi durumlara göre de komiser yardımcıları prim almaktadır. Şark ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde vazife yapan komiser yardımcıları terör olaylarından ötürü o bölgelerde daha yüksek tutarlarda maaş almaktadır. Öbür mesleklerin ne kadar maaş aldığını merak eden adaylar aşağıda ki linki takip ederek bütün meslekler hakkında maaşları öğrenebilir.

Bir önceki yazımız olan Zabıta Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde zabıta, zabıta maaşı ve Zabıta Maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: