Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Komiser Yardımcısı ne kadar maaş alır

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Emniyet Umumi Müdürlüğünde geçtiğimiz haftalarda yayımlanan raporlara göre 8 bin 742 komiser yardımcısı personelinin bulunduğu öğrenildi. Komiser yardımcısı personelleri kafa polis memuru ve öbür normal polis memurlarından daha rütbeli bir personeldir.

Genel olarak komiser yardımcıları kafa komiser ya da komiser bünyesine verilmekte olup burada komisere yardım etmekte, operasyonlara birlikte katılmakta ve umumi olarak hareketlerini komisere göre gerçekleştirmektedir. Komiser olabilmek için öncelikle bir adayın komiser yardımcısı olması gerekmektedir. Peki Emniyet Umumi Müdürlüğü 2018 yılı komiser yardımcısı maaşı ne kadar oldu, komiser yardımcısı maaşları nedir?

KOMİSER YARDIMCISI NE KADAR?

Emniyet Umumi Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 742 komiser yardımcısı personelinin olduğu öğrenildi. Peki komiser yardımcısı 2018 maaşı ne kadar oldu? Emniyet Umumi Müdürlüğü verilerine bakıldığında ortalama komiser yardımcıları 2018 yılında 3 bin 700 lira – 4 bin lira arasında maaş almaktadır.

Tabi komiser yardımcısının almış olduğu maaş eğitim durumu, çalıştığı vazife yerinin tehlikeli bölgelerden olup olmadığı, ailevi durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalama olarak İçişleri Bakanlığı Emniyet Umumi Müdürlüğü bünyesinde komiser yardımcısı pozisyonunda vazife yapan personeller 3 bin 700 lira ile 4 bin lira civarında maaş almaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTT Dağıtıcıları ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde dağıtıcı, dağıtıcı maaşı ve PTT hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: