Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Komutanlar Ne Kadar Maaş Alır ?

Bir önceki yazımızda Subay Maaşları’ndan siz değerli ziyaretçilerimize bahsetmiştik. Bu yazımızda ise genel olarak komutanların almış oldukları maaşlardan bahsetmek istiyoruz. Bu konuya girmeden önce komutanların görevlerinden biraz bahsetmek istiyoruz. Komutanlar, bünyesinde bulunan erlere askeri eğitim vermekle yükümlü kişilerdir. Bildiğiniz gibi askeri disiplin son derece yaygındır. Ancak askerde şiddete kesinlikle karşı olduğumuzu da belirtmemiz gerekir. Zaten yapılan son düzenlemelerle birlikte askerde şiddet artık mevcut değildir. Yani artık askerde dayak geçmişte kalmıştır, zira askerde şiddet uygulayanlara ciddi cezai yaptırımlar öngörülmektedir ki zaten aksi insan haklarına aykırı bir durum olur.
[koraybey id=”149″]
Komutanlarımız ülkenin savunması ve askeri kaynakların geliştirilmesi açısından ülkemizde son derece önemli görevlerde bulunan, çeşitli terör olaylarına karşı mücadele eden ve erleri bu konuda eğiten kişiler olarak bilinmektedir.  Ordu içerisinde çeşitli komutanlık rütbeleri mevcuttur. Bu rütbelerin aldığı maaşları da aşağıda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Komutanlar ne kadar maaş alır ? Yeni Mezun Komutan Ne Kadar Maaş Alır ? Rütbelere Göre Komutan Maaşları Kaç TL’dir ? gibi konularda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Çünkü bu mesleğe ülkemizde ilgi bir hayli fazladır ve bu yüzden bizler de böyle bir konu açmak istedik.

Askeri Maaşlar Ne Kadardır ?

Yeni göreve başlayan asteğmen: 3900 TL

Yeni göreve başlayan teğmen: 4000 TL

Üsteğmen: 4300 TL +

Yüzbaşı: 4500 TL +

Yarbay: 5600 TL +

Albay: 6400 TL +

Üstte subay rütbesine sahip olan komutanların aldığı maaşlar gösterilmiştir. Bunlar en az alınan maaşlara göre hesaplanmıştır. Buna göre subaylar ortalama olarak 4500 TL ile 6500 TL arasında maaş almaktadır denilebilir. Bu ödemelere doğuda görev yapma gibi ek ikramiyeler dahil edilmemiştir. Onlar da ikram edilirse 750 TL ile 1750 TL arasında maaşlarda artış görülebilmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Subay Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde 2018 Subay Maaşları, Subay Maaşları ve Subay Ne Kadar Maaş Alır ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: