Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Köşe Yazarı Ne Kadar Maaş Alır

Ülkemizde yayın hayatına devam etmekte olan gazetelerde bilindiği üzere fazla sayıda köşe yazarları çalışmaktadır. Köşe yazarları gündemleri takip ederek buna ilişkin yorumları ve kendi düşüncülerini çalıştıkları havadis, bilgi, salık sitelerinde kendilerine ait olan bölüm de ya da gazetenin kendine verdiği bölümlere yazılarını eklemektedir.

Peki gazetelerde ve havadis, bilgi, salık sitelerinde çalışmakta olan köşe yazarları ne kadar maaş almaktadır? Köşe yazarlarının görevleri nedir ve köşe yazarları neler yapmaktadır.

KÖŞE YAZARI GÖREVLERİ

Köşe yazarları gazetelerde veya havadis, bilgi, salık sitelerinde çalışmaktadır. Köşe yazarı görevlerine bakacak olursak, köşe yazarları gündemi sıkı şekilde takip etmekte ve gündem de neler olup bitiyor incelemektedir. Gazetelerde kendilerine verilen bölümlere olabildiğince tarafsız ve gündeme ya da değerlendirdiği başlığa ilişkin yazılarını yazmaktadır. Yin havadis, bilgi, salık sitelerinde de vaziyet aynıdır ve köşe yazarı kendi bölümüne gündemi değerlendirecek yorumlar ile haberler yazar.

KÖŞE YAZARI MAAŞLARI

Peki Gazeteler ile havadis, bilgi, salık sitelerinde vazife yapmakta olan köşe yazarları ne kadar maaş almaktadır. Pek fazla havadis, bilgi, salık sitesinde ki köşe yazarları ova başı ücret almaktadır. Bu ücretler yazara göre 10 – 20 – 50 – 100 lira gibi değişiklik gösterirken bilhassa gazete köşe yazarları tanınmışlığına göre aylık 10 bin lira – 20 bin liraya kadar yükselebilen maaşlar alabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır 2018 başlıklı makalemizde Güvenlik Görevlisi, güvenlik görevlisi maaş ve güvenlik görevlisi maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: