Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Köy Korucuları ne kadar maaş alır

Ülkemiz bilindiği üzere bilhassa Şark Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde devam eden operasyonlar ile başa çıkabilmek için silahlı kuvvetlerine yeni askeri personel alımlarını gerçekleştirdiği gibi, bölgenin lokasyonundan fazla iyi bilgi alabilmek için köy korucuları da alınmaktadır.

Köy korucuları yani emniyet korucuları şu an için sadece terörün yoğun olarak devam ettiği bölgeler için alınmakta olup köy korucuları operasyonlara askerler ile birlikte katılmaktadır. Peki köy korucuları 2018 yılı maaşı ne kadar oldu, güvenlik korucusu aylık maaşı nedir?

KÖY KORUCUSU NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunmakta olan binlerce köy korucusu aylık olarak devletten maaş almaya devam ediyor. Peki köy korucusu, emniyet korucuları maaşı nedir? Buna göre ülkemizde köy korucuları en düşük asgari ücret yani bin 600 lira maaş almaktadır. Tabi bu tutar emniyet korucusunun vazife yaptığı ile göre değişmektedir.

2018 yılına girilmesi ile en düşük köy korucusu maaşı bin 600 lira olarak belirlenmiş olup tekrar köy korucularına görevlerine göre maaş verilmektedir. Tabi bu görevler derhal değil birkaç ay sonra silahlı kuvvetlerin bütçesine göre ilgili köy korucusunun banka hesabına yatırılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Komiser Yardımcısı ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde EGM, komiser yardımcısı ve Komiser Yardımcısı Maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: