Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Market Kasiyeri Ne Kadar Maaş Alır

Türkiye’nin dört bir yanında aka firmaların market zincirleri faaliyetlerine devam etmektedir. Market sayısının artması ile Türkiye’nin istihdam oranına ağırbaşlı katkı sağlanmaktadır. Peki market sektörün de hizmet vermekte olan firmalarda market personeli ve market kasiyeri olarak çalışmakta olan personeller ne kadar maaş almaktadır.

Market personeli ve market kasiyeri maaşı çalıştığı şirkete göre değişiklik gösterebilmektedir ancak ortalama olarak umumi de marketler personele ve kasiyere aynı tutarda maaş vermektedir.

MARKET PERSONEL VE KASİYER MAAŞI

Market personellerinin maaşlarına bakıldığında en düşük asgari ücret yani bin 404 TL civarında adayların bir maaş aldığı görülmekte olup marketlerde vazife yapanların çalıştığı markete ve çalıştığı süreye göre maaşlarının 2 bin TL, 2 bin 500 TL’ye kadar yükseldiği görülmektedir.

A 101, Bim ve Şok gibi marketlerde personel ve kasiyerlerin aka bir bölümü asgari ücret tutarında çalışmaktadır. Ancak Migros, Makro market, Altunbilekler gibi marketlerde meyve, sebze, tatlı vb. gibi reyonlar olduğundan ötürü buralarda personeller ve kasiyerler değişik tutarlarda maaş alabilmektedir. Migros, Makromarket, Altunbilekler vb. gibi marketlerde uzun süredir hizmet vermekte olan personeller 2 bin TL’ye yaklaşan maaş alabilmektedir.

Yine bu çeşit marketlerde de göreve yeni başlayanlar bin 404 TL ile çalışmaktadır. Ancak devamlı aynı yerde çalışmaları ve görevlerinde sıkıntı yaşamamaları ile maaşlarına zam gelebilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Yazılım Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde Yazılım mühendisi, yazılım mühendisi 2018 maaş ve yazılım mühendisi maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: