Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Memurlar Ne Kadar Maaş Alıyor ? – Memur Maaşları

Devletin idare organı içerisinde çalışan personellere memur dendiğini zaten hepimiz biliyoruz. Bildiğiniz gibi devlette memur olarak atanabilmek için KPSS sınavından başarılı olabilmek gerekiyor. Ayrıca bazı memurluk dalları için mülakat gibi ayrıca değerlendirmelere tabi tutulabilmektedirler. Memur maaşları günümüzde çok tartışma konusu olmuştur. Bu yolda çeşitli sendikaların bu konuyu enine boyuna incelemesi ve Bakanlar Kurulu’na zam teklifi yapması ve aralarında uzlaşmaya varılması gibi pek çok etken mevcuttur. Genellikle zam teklifi konusunda sendikalar ile Bakanlar Kurulu arasında her yıl uzlaşma yoluna gidilmekte ve hem memur için hem de devlet için verilebilecek en yüksek maaşın belirlenmesi yöntemi uygulanmaktadır. Bunun için yan kriterler olan devletin mali durumu, idare organlarına ayrılan bütçe gibi çeşitli etkenler göz önünde bulundurulur ve her takvim yılı sonuna doğru yapılacak olan zam miktarı belirlenerek bu çerçevede memur maaşları da yeniden düzenlenir. Bu yazımızda güncel memur maaşlarından bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi memurlar kamuda çeşitli kurumlarda çalışmakta olan personellerdir. Her yıl enflasyon oranına göre çeşitli miktarlarda maaş alabilmektedirler. Ayrıca devlet kurumlarında çalışan memurların her birinin aldığı maaş ( her branşın ) birbirinden farklı olabilmektedir. Örneğin bir müdür ile bir öğretmenin aldığı maaş birbirinden farklıdır. Gelin hep birlikte memur maaşlarını inceleyelim.
2018 Yılı Memur Maaşları
Müsteşarların maaşı: 10.461 TL
Genel müdürün maaşı: 9.180 TL
Şube müdürünün maaşı: 4819 TL
Memur maaşı 9/1 : 2964 TL
Memur maaşı 13/3 : 2954 TL
Hizmetli maaşı : 2780 TL
Öğretmen maaşı : 3712 TL
Öğretmen maaşı 7/1 : 3320 TL
Kaymakam maaşı: 5069 TL
Başkomiser maaşı: 4816 TL
Polis memuru maaşı: 4213 TL

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşları başlıklı makalemizde Polis Maaş Artışı, Polis Maaşı Başlangıç ve Polis Maaşları Artacak Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: