Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Milletvekili Maaşları 2018 Yılında Ne Kadar Maaş Alır

Bilindiği üzere seçim zamanlarında hükümet partisi ve muhalefet partileri çalışmalar yaparak  seçim barajını geçerek Türkiye Aka Ulus Meclisinde milletvekili çıkartmaya çalışmaktadır. Milletvekillieri TBMM çatısı altınad görüşmeler yapmakta ve maaş almaktadır.
2017 yılında gelen zamlar ile son mebus maaşı ne kadar oldu? Mebus 2017 yılı itibari ile ne kadar maaş alacak.

MİLLETVEKİLİ MAAŞLARI

Milletvekili maaşlarını geçmiş yıllar ile değerlendirerek sizlere bu ova aracılığı ile değerlendireceğiz. Buna göre 2013 yılında milletvekilleri 12 bin lira maaş alırken bir yıl içerisinde maaşlarına bin 700 lira zam yapıldı ve 2014 yılında maaşları 13 bin 700 lira oldu. 2015 yılında ise maaşlarına bin 300 lira daha zam yapılan milletvekilleri 15 bin lira maaş almaktaydı.

2015 yılından 2017 yılına kadar 2 bin 200 liraya yakın bir zam daha saha milletvekilleri şu anda 2017 yılında son zamlar ile beraber 17 bin 200 liraya yakın maaş ücreti almaktadır.

MAAŞ DIŞI MİLLETVEKİLİ ÖDENEKLERİ

Milletvekilleri aylık olarak 17 bin 200 liraya yakın ücret almaktadır. Bu ödeme haricinde ise milletvekilleri pek fazla ödenekte alabilmektedir. Buna göre milletvekilleri diğer illerde görüşmelere gittiğinde barınma, konaklama, gıda, ulaşım ve esas ihtiyaçlar vb. gibi ücretler için ödeme almaktadır. Tekrar halk kurularının sosyal tesis imkanlarından yararlanmakta olan milletvekilleri vefat etme durumlarında da yakınlarına bir yıl boyunca maaş ödemesi yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kimya Mühendisi Kamuda Özel Sektöre Ne Kadar Maaş Alır başlıklı makalemizde kimya, kimya mühendis maaşı ve Kimya Mühendisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: