Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Mübaşir ne kadar maaş alır

Ülkemizin mühim kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Hak Bakanlığı bilindiği üzere Türkiye’nin dört bir yanında fazla sayıda adliyeleri ile hizmetine devam etmektedir. Adliyelerde bulunmakta olan duruşma salonlaronda vazife yapmak üzere ilgili şehrin büyüklüğüne göre mübaşir personeli alımı gerçekleştirilmektedir.

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz yıl fazla sayıda mübaşir alımı gerçekleştirdi ve bu yıl de mübaşir alımlarının devam etmesi bekleniyor. Peki mübaşir 2018 maaşı ne kadar oldu, mübaşir maaşı nedir? İşin Olsa ekibi olarak sizlere mübaşir maaşı ve mübaşir ne iş yapar, mübaşir görevleri nelerdir sorularının yanıtlarını paylaşıyoruz.

MÜBAŞİR 2018 YILI MAAŞI NE KADAR?

2018 yılına girilmesi ile beraber halk da vazife yapan bütün memurlara zam yapıldı. Dolayısı ile mübaşir personellerine de zam yapıldı. Buna göre mesleğe yeni giren mübaşirler şu anda ortalama en düşük 3 bin TL’den başlayan maaşlar ile adliye salonlarında vazife yapmaktadır. Peki mübaşir görevleri nelerdir?

MÜBAŞİR NE İŞ YAPAR? GÖREVİ NEDİR?

Peki mübaşir ne iş yapar? Mübaşir görevleri nelerdir? Buna göre mübaşir personeller duruşma salonlarında vazife yapmakta olup davacı ile dava edeni salona çağırmakta, salonun kontrolünü gerçekleştirmekte, yargıç kararına göre duruşma da bulunan kişilerin ayağa kalkması, oturması vb. gibi yapacakları hareketi göstermek, davanın sona ermesinden sonra lüzumlu belgeleri toplamak, imzaları denetim etmek vb. gibi sorumluluklar ile görevlendirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Noter ne kadar maaş alır başlıklı makalemizde Noter, noter geliri ve noter maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: