Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Muhtarlar Ne Kadar Maaş Alır ?

Ülkemiz de her mahallede bir muhtar bulunmaktadır. Muhtarlar mahallede gerçekleştirilmekte olan çalışma ve olaylardan sorumludur. Peki 2017 yılında muhtar maaşları ne kadar oldu?

Günümüz de muhtarlar asgari ücret üzerinden maaş almaktadır. Muhtar maaşlarına ek olarak zam yapılmamakta olup vatan geneli belirlenmiş olan asgari ücret tutarı ne ise muhtar maaşı da ona göre belirlenmektedir. Şu anda asgari ücret tutarı bin 404 lira seviyesinde olduğu için vatan genelinde muhtarlar bin 404 lira maaş almaktadır. Peki aka kent ile ufak şehirlerde ki muhtarların maaşların da her hangi bir ayrım oluyor mu?

MAHALLEYE GÖRE MUHTAR MAAŞI DEĞİŞİR Mİ

50 – 100 kişinin yaşadığı ufak bir köyde vazife yapmakta olan muhtar ile 50 bin kişiye yakın kişinin bulunduğu mahallelerde vazife yapmakta olan muhtar maaşları arasında her hangi bir ayrım var mı? Asgari ücret maaşı bin 404 lira seviyesinde olduğundan ötürü ufak mahalle, aka mahalle göz edilmeksizin muhtarlar bin 404 lira maaş almaktadır.

Ancak muhtarlar mahalle sakinlerine sunmuş oldukları hizmet veya istedikleri evrakları hazırlama gibi süreçlerde de ücret aldığı için aka şehirlerde ki muhtarlar buralardan daha fazla gelir elde etmektedir. Peki muhtar nasıl olunur? Mahalle muhtarları seçim ile olunmaktadır. Yani muhtar olmak için belirlenmiş bir üniversite ya da idadi bölümünü bitirmek gerekmiyor. Mahalle muhtarlığı için namzet olacak olan adaylar mahallede en fazla oyun alırsa muhtar olarak seçilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Sağlık Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır ? başlıklı makalemizde sağlık tekniker maaşı, Sağlık teknikeri ve sağlık teknikeri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: