Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alır?

Farklı meslek gruplarına mensup kişilerin ne kadar maaş aldıkları ve kazandıkları ücret ile ilgili çeşitli bilgiler içeren site.

Noter ne kadar maaş alır

Türkiye’nin her bir ilinde fazla sayıdan noter bulunmaktadır. Bilhassa nüfusu kalabalık şehirlerin ilçelerinde dahi ani fazla noter vazife yapmaktadır. Peki noterler ne kadar gelir elde ediyor? İşin Olsa ekibi olarak yoğun rağbet geldiği için sizlere noter maaşı hakkında bilgi vereceğiz.

Aylık olarak noterler ne kadar nakit kazanıyor, noterlerin maaşı yok mu, noterler gelir usulü ile mi çalışıyor? İşin Olsa ekibi olarak görüşmüş olduğumuz bazı noterlerden mühim bilgiler aldık ve noterlerin ne kadar kazandığı hakkında sizlere bu hususi içeriği üretiyoruz.

SINIFLARA GÖRE NOTER KAZANCI

İşin Olsa ekibi olarak görüştüğümüz noterlerin devletten her hangi bir aylık ücret almadıklarını öğrendik. Buna göre noterler aylık maaş almıyor ve yaptıkları işlere göre ücret alıyor. Ancak noterler yaptıkları en küçük bir imza ya da mühürden dahi 100 liraya yakın ücret aldığı için aylık ağırbaşlı kazanç elde ediyor.

Örneğin birinci derslik da bulunan bir noter aylık olarak ortalama 100 bin – 200 bin lira arasında gelir elde ediyor. Üçüncü derslik da vazife yapmakta olan bir noter ise aylık olarak ortalama 4 bin – 5 bin lira arasında nakit kazanmaktadır. Buna göre noterler ne kadar fazla iş yaparsa o kadar fazla nakit kazanmaktadır ancak ülkemizde aylık 4 bin – 5 bin lira kazanan noter sayısı dahi azaldı. Noterlik ücretlerinin her geçen yıl arttığı görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kaymakam 2018 Yılı Maaşları Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizde Kaymakam, Kaymakam maaşı ve kaymakam maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde en çok rağbet gören mesleklerin maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Ya da üniversite sınavlarına hazırlanıyor fakat hangi mesleğin ne kadar maaş alacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte internet sitemizde çeşitli meslek gruplarının güncel maaşlarına erişebilirsiniz. © 2018 Frontier Theme
%d blogcu bunu beğendi: